Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,90 zł , zmiana od tamtej pory: -11,32%

Re: czemu nie rośnie wyżej?

Zgłoś do moderatora
Piętnaście lat temu czytając taki tekst, też pewno nie do końca miałbym świadomość przekazu w takim poście.
Postaram się prościej choć i tak pewno Akcjonariusze (nie czytaj gracze) zarzucą mi brak precyzji, ale zaznaczałem że uogólniam.
Spółka w 2009/2010 kosztowała w okolicach 2,5 złotego za akcję w 2021/2022 max 27 złotego za akcję. Dwanaście lat zwrot z inwestycji ponad 1000%, doliczmy dywidendy oraz skupy akcji. Akcji było ponad 3 mln. teraz po umorzeniach będzie w okolicach 2 mln .Przyjmijmy zysk r/r 8/10 mln. , C/Z 4/3.2 zakładając obecną wycenę akcji.
Rozwój Spółki biorąc po uwagę przejęcia oraz inwestycję nieruchomościowe wręcz modelowe, nie możemy wykluczyć dalszych kroków w tym kierunku.
Co jeszcze biorąc pod uwagę wszystkie moje posty mogę dodać. Cena 30 / 40 zł za akcję jest nieunikniona, oczywiście przy założeniu, że Prezes w tej cenie odda, a w to wątpię. Może nie po 200 :) (nie pogniewał bym się) Ale w okolicach 100 mln. nie zdziwił bym się. Jaką to daje cenę za akcje to chyba nawet Janusz sobie obliczy. Choć patrząc na płynność oraz free float wydaje mi się, że większość akcjonariuszy mój przekaz rozumie :).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 3,68% 14,10 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.