Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,90 zł , zmiana od tamtej pory: -11,32%

Re: czemu nie rośnie wyżej?

Zgłoś do moderatora
To co obecnie widzimy na kursie to jest jakaś mega promocja (czyt. cukier po 50 gr). Wiem, że ciężko nie odczytać tego jako naganiania, ale zapewniam, że jestem daleki od tego i pozwoliłem sobie napisać te parę słów z uwagi na możliwości kapitałowe (na daną chwilę).
Pierwsza kursowa wycenowa abstrakcja, bez zbędnej w tym miejscu precyzji i z dużym zaokrągleniem.
Akcji w tym momencie mamy ok. 2,2 mln. (+_) wycena po 16 wynosi 35,2 mln. czyli również w zaokrągleniu wartość hektara uzbrojonego areału plus duży biurowiec przy lotnisku Chopina. Czyli Spółka nie będzie generować zysku tylko sprzedaje aktywa ?!!!! Oczywiście, że nie. Przyjmijmy 2 mln. zysku qw. za rok mamy 8mln. zysku netto (bardzo zachowawczo). Czyli kolejne skupy w przyszłości lub dywidenda (już bywała) nie wykluczone.
Po ogłoszeniu skupu spory obrót na 19.50 przyjmijmy 19. Sprzedajemy 1000 akcji bez uczestnictwa, wpływa nam 19 tys. zł
Uczestniczymy w skupie z 1000 szt. zostaje skupione 11.3% czyli 113 akcji za które otrzymujemy 4520 zł. Zostaje do wyrównania za nie uczestnictwo w skupie 14 480 zł i 887 akcji co po skupie pokazuje cenę 16,32. A akcji mamy o ponad 11% mniej. Druga wycenowa abstrakcja, a uwzględniłem cenę 19, gdzie większość obrotu była przy 19,5 zł.
Kolejna kwestia, która może odstraszać to nałożona kara. Do ugody nie doszło, więc sprawa trafia do sądu. Chyba nie trzeba nikomu pisać jak działają obecne sądy i jak długo takie sprawy się ciągną. Nikt nie da głowy, że zostanie wyegzekwowana cała nałożona kwota (odpis już zaraportowany, a kwota może ulec tylko zmniejszeniu), no i należy uwzględnić inflację, a ta kara nie podlega indeksacji. Więc może należało by swoje obawy w tej sytuacji skorygować.
No i na koniec pragnę wspomnieć, iż Prezes sprzedał TROSZKU akcji. Brak na daną chwilę komunikatów czy ktoś z Zarządu lub Rady również. Ale tego wykluczyć nie możemy z uwagi na obowiązujące ramy czasowe. Myślicie, że nie będą chętni w tym Mercedesie zatankować ponownie paliwa ? Niestety ale najbliższa stacja paliw dopiero po raporcie kwartalnym z uwagi na obostrzenia prawne. A dla nich ta cena to nawet nie jest promocja tylko prezent. Więc przy utrzymującym się nadal kursie w tych okolicach, bardzo chętnie ten dar przyjmą, a co najgorsze nie podziękują.
Zdaję sobie doskonale sprawę, iż wpadliśmy w bessę, ale myślenia chyba to nie obejmuje. Więc każdy niech sobie odpowie indywidualnie czy obecna cena jest adekwatna do wartości spółki ?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 3,68% 14,10 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.