Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Czekamy na koniec października i grudzień...

Zgłoś do moderatora
I zaczynamy :) w raporcie pewnie-Rok obrotowy w Spółce jest przesunięty o trzy kwartały w stosunku do roku kalendarzowego. W przedłużonym roku 2012/2013 (raport za ten okres obejmował czas od 1 stycznia 2012 roku do 30 września roku 2013) Emitent otrzymał 30,5 mln zł przychodów, ale wówczas zanotował dość duże straty – niemal 6 mln zł na poziomie operacyjnym, 4,4 mln zł EBITDA i 7,5 mln zł netto. Powodów takiej sytuacji było wówczas kilka. Chodziło m.in. o niewystarczającą sprzedaż, która z kolei spowodowana była słaba pogodą w kluczowych dla Spółki miesiącach.

Bieżący rok obrotowy prezentuje się już jednak znacznie optymistyczniej. Po jego trzech kwartałach (a więc w okresie od 1 października 2013 roku do 30 czerwca br.) Spółka miała 29,3 mln zł obrotów (rok wcześniej 12,4 mln zł), a także dodatnie wyniki finansowe – m.in. 2,1 mln zł zarobku operacyjnego, 2,8 mln zł EBITDA oraz 1,3 mln zł zysku netto.

W najnowszym komunikacie władze Werth-Holz poinformowały o swych przewidywaniach odnośnie wyników w całym bieżącym roku obrotowym, a także w kolejnym. Zgodnie z szacunkami, okres 2013/2014 ma zakończyć się kwotą 35,2 mln zł przychodów, 2,94 mln zł EBITDA i 1 mln zł zysku netto. Dwanaście miesięcy później sytuacja ma być jeszcze lepsza – przychód ma już sięgnąć 42,8 mln zł, co ma przełożyć się na ponad 4 mln zł EBITDA i 1,5 mln zł wyniku netto.

Prognoza obarczona jest oczywiście kilkoma założeniami. Chodzi m.in. o średni poziom euro na poziomie co najwyżej 4,14 (obecnie jest to 4,22), a także o uwzględnienie okoliczności poszerzenia w minionym już roku obrotowym grona europejskich marketów DIY (do-it-yourself), będących klientami Spółki do sześciu. Wśród czynników warunkujących wykonanie szacunków jest również wprowadzenie do oferty produktów innowacyjnych, co jednak zdaniem zarządu, już wpłynęło i będzie dalej wpływać na systematyczną poprawę sprzedaży i wyników finansowych.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WERTHHOLZ -5,33% 0,32 2023-02-06 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.