Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  76,00 zł , zmiana od tamtej pory: 11,05%

Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły....

Zgłoś do moderatora
Możliwe że będą dusić aż do wezwania, zejście ZAP z giełdy. Niestety, sam jestem zawieszony na haku, więc przydałyby się wzrosty. Zakładam, że wzrosty na grupie azoty to wynik short squeeze na gazie. Prognozy pogody podbiły wysoko ceny gazu, certyfikaty co2 powiększyły użycie gazu w elektrowniach zamiast chemii. Jednocześnie górka na gazie wydaje się być za nami (o ile pogoda pozwoli), bo jesteśmy raczej na poziomach ceny gazu z historycznie mroźnych zim, a faktyczna pogoda jest bliżej średniej. Jeśli Tchórzewski dołoży do tego trochę pieniędzy na podwyżki prądu, to w ogóle totalne odwrócenie trendu.

I nie ma tu nic do gadania żaden pan szalejący w arkuszu, bo przecież te czynniki cały czas oddziaływały negatywnie. ATT jest grane, bo tam spekuła może łatwiej wejść i wyjść (kontrakty, płynność), a tutaj byle pionek szarpie kursem kilka procent.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY -0,47% 84,40 2021-10-25 15:38:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.