Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Re: Codziennie wyższe ceny

Zgłoś do moderatora
Minister Henryk Kowalczyk ewakuowany z targów rolniczych. PSL zapowiada wniosek o dymisję
PSL ma w przyszłym tygodniu złożyć wniosek o odwołanie ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka. Polscy rolnicy są w ciężkiej sytuacji i planują protesty. Wyraz swojego niezadowolenia dali na targach rolniczych, z których trzeba było ewakuować Kowalczyka
Przedstawiciele rządu razem z ministrem rolnictwa w pewnym momencie zostali otoczeni przez rolników, którzy zaczęli gwizdać i skandować m.in. "judasze". Jak podaje "Echo Dnia", wicemarszałkini województwa Renata Janik została pchnięta na jeden z ciągników. Wicepremier Henryk Kowalczyk został następnie ewakuowany z obiektu przez policję i ochronę.
To co wydarzyło się na targach w Kielcach jest wyrazem rozpaczy, zniecierpliwienia i dramatu rolnika, polskiego gospodarza i chłopa, jest dramatem polskiej wsi

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29574642,minister-henryk-kowalczyk-ewakuowany-z-targow-rolniczych-psl.html

Policja zatrzymywała i nielegalnie przetrzymywała ludzi, którzy jechali na protest przeciwko niszczeniu polskiej wsi w Kielcach. Sprawę ujawnił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.
– Zgłosił się do nas rolnik z Lubelszczyzny, który był w Kielcach. Autokar, którym jechał został zatrzymany na 2h przez policję. Za co? Za to, że protestują przeciw PiS? To nie pierwszy raz. Interweniujemy w tej sprawie – powiedział Kosiniak-Kamysz.


Policja zatrzymała autokar rolników nielegalnie. Przetrzymywanie ludzi wbrew woli oraz uniemożliwianie wyrażania swojej opinii, jest przestępstwem. Rolnicy zapowiadają, że nie zostawią tak tej sprawy i pociągną do odpowiedzialności zarówno funkcjonariuszy – przestępców, jak i ich politycznych mocodawców.
PiS popełnił błąd zadzierając z rolnikami. To twardzi ludzie, którzy nie odpuszczą. Każdy mundurowy, który przykłada swoje ręce do ochrony reżimu PiS i robi to nielegalnie, będzie rozliczony ze swojego działania. Nie ma zgody na bandyckie putinowskie działania policji wobec ludzi, którzy chcą wyrażać swoje poglądy i protestować.
Nie zrobicie z Polski drugiej Rosji.

ich bastiony padają a oni liczą na wygraną Ha ha.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl