Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,12 zł , zmiana od tamtej pory: 288,33%

Re: COAL ENERGY WYBICIE

nadal uważasz , że jest niedowartościowana?
wydaje mi się, że mylisz wartość z potencjałem,
bo była przewartościowana wtedy i dlatego jest teraz dużo niżej, a to niby ledwie pół roku temu było..
Natomiast potencjał jakiś jest, szkoda, że obecnie tylko hipotetyczny, na razie problemem nr 1 jest kasa, a raczej jej brak, mnie się że wydaje, że prezes nie uciekł do Moskwy- było to taki skrót myślowy tego związkowca,
tak jak my czekamy na zmianę w spółce, tak prezes czeka jak się ustawi wszystko politycznie, właśnie przesunęli raport półroczny, mnie jedynie nadal martwi to co pisałem pół roku temu i sprawiło, że ograniczyłem wtedy pozycję i ten wywiad prezesa był na podbitkę do wywalania,
https://weaponews.com/news/65360057-ukraine-had-a-day-of-resistance-to-the-occupation-of-the-crimea-and-se.html 
https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=6985163&strona=1

Także nie sądzę, żeby z Ukrainy opłacało się ciągnąć węgiel do Polski, z donbasu za daleko, przy obecnych cenach i zalaniu rynku
(rosyjski węgiel, zwały w elektrowniach i w kopalniach podbite ciepłą zimą), transport kosztowałby połowę kosztów, dzisiaj wszystko morsko się transportuje, INDEX BALTIC DRY do tego jest najtaniej w tym wieku,
dlatego rosjanie budują port na północy, bo nawet przy tak tanim węglu im się nie opłaca dopłacać do transportu kolejowego, mimo mają prąd ze swojego surowca..
Coal ma koksowy, no ale co z tą polityką, w Polsce można narzekać na PIS, ale JSW to zupełnie inna jakość a koksowy jak wiemy będzie się lepiej trzymać, bo nie będzie tak łatwo wypierany i nie ma konkurencji wobec odkrywkowego jak w przypadku energetycznego..
Potencjał jest, ale skąd kasa dareczku, prezes nikogo nie znalazł na rynku, bo 5mln $ na kopalnie, gdzie trwały rok temu regularne bitwy nikt nie włoży to nie 100 czy nawet 400 tysięcy po 1zł.
Myślę, że prezes mogłby spokojnie wysupłać tą kasę ze swoich kopanek, ale kosztem czego, dodruku akcji?
Jaki miałby w tym interes?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COALENERG -6,80% 0,47 2020-10-23 15:48:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.