Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,90 zł , zmiana od tamtej pory: 20,69%

Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać

Zgłoś do moderatora
Nie wiem, czy tu ktokolwiek poza mną zagląda, ale tak na wszelki wypadek wrzucę, bo na INC też wrzuciłem:

Zgodnie z naszą filozofią, fundusz Carpathia Capital dąży do zdywersyfikowanego portfela poprzez inwestycje w różne sektory w Polsce i w Rumunii. Plantwear działa w bardzo dynamicznej branży e-commerce i jest liderem w produkcji drewnianej biżuterii i zegarków. Najbliższe inwestycje Carpathia to zmierzające na rynek publiczny: PunchPunkGames, Polkon, Olimp, Drago Entertainment, Bored Games, President Studio czy Hydra Games – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC, do której grupy kapitałowej należy Carpathia Capital.
W najbliższych miesiącach zadebiutować na warszawskiej giełdzie zamierzają dwie spółki portfelowe. Pierwsza z nich to biotechnologiczna genXone, w której Carpathia Capital jest istotnym akcjonariuszem. Działa ona w obszarze genetyki molekularnej i prowadzi m.in. badania nad koronawiurusem SARS-CoV-2. Spółka dynamicznie zwiększa swoje przychody. W samym kwietniu przekroczyły one 1 mln PLN. Z kolei drugą firmą jest SkinWallet, który prowadzi platformę handlu dobrami cyfrowymi w grach. Rośnie on niezwykle dynamicznie, w pierwszym kwartale 2020 r. zwiększyła przychody o 218 proc. Carpathia Capital objęła akcje SkinWallet za ok. 200 tys. zł. Podobne kwoty przeznaczy w tym roku na każdą z co najmniej 10 spółek, które powinny zadebiutować w 2020 r., a które obsługiwane są przez grupę INC.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CARPATHIA 10,76% 3,50 2022-05-25 15:22:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.