Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,30 zł , zmiana od tamtej pory: 7,72%

Re: Co roku nowa linia produkcyjna

Zgłoś do moderatora
"Ważną kwestią jest porównanie sprawności perowskitów i tradycyjnych paneli fotowoltaicznych.

- Panel perowskitowy może osiągać takie sprawności, jakie są w przypadku paneli krzemowych. To jest nasza pierwsza produkcja, więc nie śrubowaliśmy naszych wyników na małych próbkach, żeby pokazać, że mają po 25 proc. Szliśmy w skalę, nas zadowala 10 proc. na start, ale w dużej skali i przy masowej produkcji, przy powtarzalnych sposobach produkcji ogniw. Ten wynik z miesiąca na miesiąc i z roku na rok będzie zwiększany. W ostatnich latach więcej czasu poświęciliśmy rozwojowi linii i skalowaniu, niż śrubowaniu tych liczb. Na to będzie jeszcze czas. Już jesteśmy na dobrym poziomie, mamy produkt wystarczająco dobry do wielu zastosowań, mamy wielu klientów chętnych na to, co już mamy, a mając linię produkcyjną, będzie nam łatwiej i szybciej nasz produkt ulepszać - zapewnia Olga Malinkiewicz..."

I bardzo mądrze, grunt że produkują i będzie kasa na rozwój. Konkurencja ma sprawność 18-25 %, ale, co warto podkreślić, w warunkach laboratoryjnych. Kiedyś słyszałem, a były to lata 90 lub początek 20', że naukowcom udało się przeteleportować(tak tak, teleportacja!)... Cząsteczkę powietrza lub atom. Ale od tego czasu ani jabłka, ani przysłowiowej muchy nie udało im się przenieść. I tyle z teorii na dziś.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BLUMERANG 0,76% 13,25 2021-10-18 14:44:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.