Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  97,00 zł , zmiana od tamtej pory: -11,96%

Re: Ciech i Azoty też nie płacą a biją rekordy.

wyglada na to, ze jestem tym niewiernym :)

kupilem ZAP na longa. chcialem kupic i zapomniec, liczylem na skromna dywidende, kurs mnie nie obchodzil.
dzis rano sprzedalem. zrobilem to nie tylko dlatego, ze dywidendy (zapewne) nie bedzie w tym roku.

zgodnie z raportem inwestycja w blok energetyczny to 1,2 mld, dotychczasowe poniesione naklady to 412 mln. jezeli dodamy zysk z 2020 czyli 216 mln wynika, ze do zakonczenia inwestycji w 2022 r. trzeba jeszcze ok 517 mln. przypomne tylko, ze budowa bloku energetycznego jest najkosztowniejsza inwestycja, sa jeszcze inne, tansze. wyglada wiec na to, ze dywidendy moze nie byc przez nastepne 2 lata lub dluzej jesli wyniki beda slabe. jak dla mnie nie warto zamrazac pieniedzy na tak dlugo i liczyc, ze za kilka lat beda super zyski.

moim zdaniem, o duze zyski bedzie ciezko. w koncu od tego roku zgodnie z decyzja UE branza nawozowa nie moze liczyc na rekompensaty dla przemyslu energochlonnego. w ubieglym roku to bylo chyba ok 40 mln wiec ma to spore znaczenie.

generalnie popieram inwestowanie kazdej spolki w "siebie" co moze poprawic konukrecyjnosc. co do inwestycji w blok enrgetyczny na paliwo weglowe mam pewne obawy w kontekscie tendencji do odchodzenia od wegla. jednak nie znam sie na tym, zalozmy, ze jest w tym jakis sens i tak ogromne koszty zwroca sie w przyszlosci. oby nie bylo tak jak z ostoleka ;)

szkoda, ze nie doczekalem jako wlasciciel akcji wynikow za 1q. spodziewam sie, ze beda bardzo dobre. moj bilans zyskow i strat kazal mi sprzedac. moze sie mylilem, czas pokaze. kto wie, po zakonczeniu inwestycji lub gdy kurs bedzie duzo nizej moze tu powroce.

zycze wszystkim powodzenia i zyskow

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY 0,00% 85,40 2021-09-27 11:26:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.