Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: chyba pozamiatane...MOŻE JEDNAK NIE

Zgłoś do moderatora
Firma przejmująca wcale nie musi działać w tej samej branży.
Liczy się to, że Partex jest na giełdzie i ma śmieszną kapitalizację (dużo mniejszą niż koszt wprowadzenia spółki na giełdę i chyba najniższą ze wszystkich spółek do przejęcia).
Zobaczcie przypadek zakładów mięsnych Kania (weszli na giełdę poprzez inną firmę, całkowicie nie związaną z branżą) lub Alterco działające w branży nieruchomościowej, która wcześniej była fabryką śrub.
Od dawna by ło wiadomo, że scenariusz objęcia emisji jest całkowicie niemożliwy (najbardziej prawdopodobne jest to, że Gekko specjalnie zbiło kurs na 2gr, żeby emisja nie miała żadnych szans powodzenia).
Kupili pakiet i szybko bo wyrzucili z prawdopodobnie dużą stratą, bo mają w tym plan zarobienia dużo większych pieniędzy.
Chyba dziecko uwierzy w to, że spółka, która kiedyś wprowadzała podmiot na GPW, po pewnym czasie odkupuje od wdowy pakiet akcji, żeby za moment wyrzucić go po 2gr w rynek bez powodu (wdowa przecież nie oddała go im za darmo lub po 1gr) :-)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PARTEX 0,00% 0,01 2013-05-08 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.