Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,61 zł , zmiana od tamtej pory: 18,08%

Re: Chyba już wszystkie sposoby na uwalenie kursu wyczerpali

Zgłoś do moderatora
Chyba, że biegły też pozwoli na jakieś dopuszczalne "machlojki rachunkowe" w sprawozdaniu, bo np. trzeba coś wykazywać z ostrożności itd. Dlatego nie nastawiam się hurra optymistycznie, zeszły rok pewnie ok - bo pospłacali zadłużenie, mieli pewnie tarczę, a wyniki bardziej pojawią się na półroczu 2021.
Zastanawiam się tylko nad interpretacją tego komunikatu, w którym BAH dopuszcza zewnętrznego doradcę od kontrahenta. OK - wygląda na to, że nie mają nić do ukrycia przed JRL, ale za tym nie koniecznie musi kryć się powód: robimy weryfikację sprzedawcy w Polsce, bo planujemy mega rozwój i sprawdzają czy BAH podoła. Takie analizy w Big4 na prawdę sporo kosztują, zwłaszcza w okresie badań sprawozdań. JLR musi mieć duże plany wobec BAH.
To też duży wysiłek po stronie spółki sprawdzanej, a bez większych protestów zgodziłą się na to (może musiała, może tak ma w umowach z JRL) - reasumując mi się tu bardziej szykuje przejęcie dealerski przez JRL, nie muszą przejmować spółki z GPW. Jak do tego dojdzie i w zależności od kwoty transakcji, to zostanie BAH bez działalności dealerskiej z dużą kwotą kasy (tu po rozliczeniach zobowiązań może być 100-200 mln, pewnie transakcja będzie opierać się na przyszłym wynikach, stąd nie od razu będzie wiadomo ile BAH dostanie).
Ewentualnie nie dogadają się do ceny i BAH dalej będzie zarabiać...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BAHOLDING -0,14% 0,72 2021-08-03 16:03:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.