Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,70 zł , zmiana od tamtej pory: -26,32%

Re: Cavatina - Murapol i wszystko jasne:)

Zgłoś do moderatora
Wyjaśnię - główny akcjonariusz Cavatiny to niejaki M.Dz., wcześniej główny akcjonariusz Murapol S.A. Obie firmy "słyną" z mobbingu, ogromnej rotacji i generalnie skandalicznego traktowania pracowników - choć pojęcie "pracownik" jest nieprecyzyjne, bo praktyka w obu tych firmach to umowy z jednoosobowymi podmiotami gospodarczymi. Fatalne wyniki debiutu giełdowego Cavatiny to po prostu "zemsta losu" i "karma, która powraca". Z pewnością nie o express do kawy tu chodzi. Opinie o Cavatinie są tak złe, że Cavatina blokuje w internecie wszystkie negatywne, prawdziwe opinie na swój temat i zamieszcza własne, "ucukrowane" i do gruntu nieprawdziwe. Bardzo możliwe, że Pani/Pana wpis też jest autorstwa Cavatiny lub firmy PR zatrudnionej przez Cavatinę do "budowy pozytywnego wizerunku". Co do wartości akcji Cavatiny, to przypominam, że oryginalnie wartość max. 1 akcji miała wynosić 60 zł, potem sama Cavatina zmniejszyła to do 50 zł, a rynek to i tak zweryfikował i po to, żeby sprzedać wszystkie akcje (i uniknąć jeszcze większego blamażu), cenę obniżono do 25 zł za akcję. Jak dotąd (a mija już prawie 10 dni od debiutu giełdowego), cena akcji Cavatiny nie przekroczyła 25 zł, a pierwszego dnia był znaczący spadek. Pozostaje tylko pogratulować "profesjonalizmu" osobom analizującym w imieniu Cavatiny rynek i przygotowującym emisję. Co dobrze nie wróży. To, że Nationale Nederlanden kupiło 8% akcji w ramach emisji o niczym nie świadczy. A poza tym wszyscy mogą popełniać błędy, również Nationale Nederlanden. Rynek biurowy boryka się teraz z ogromną nadpodażą niewynajętych biur i to jest problem Cavatiny oraz potencjalnych inwestorów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAVATINA -1,09% 18,20 2023-09-21 14:31:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.