Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,76 zł , zmiana od tamtej pory: 386,70%

Re: Było niedawno ciekawe info, a kurs dołuje...

Zgłoś do moderatora
Regularność dzielenia się zyskiem jest istotną cechą przy doborze spółek do portfela dywidendowego, zaś wzrost wartości wypłat jest cechą wręcz pożądaną. Tak jest w przypadku spółki Wawel. Wypłaca ona regularnie zyski już od 11 lat. Przez ten czas spółka wypłaciła akcjonariuszom aż ćwierć miliarda złotych. Inwestorzy, którzy kupili akcje ponad dekadę temu otrzymali już zwrot ich wartości w postaci wypłat dywidend.
W 2008 roku pierwsza wypłata po długiej przerwie wyniosła 7 zł na akcję. Rok później akcjonariusze otrzymali już 10 zł, zaś w 2013 roku – 14 zł na akcję. Potem przez cztery lata wypłaty były stałe i wynosiły 20 zł na jedną akcję. Wyjątkiem był zeszły rok, kiedy dywidenda znów została podniesiona

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KRVITAMIN -2,03% 18,30 2021-10-19 16:04:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.