Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,63 zł , zmiana od tamtej pory: 38,98%

Re: Bogdanka - będzie WEZWANIE skarbu państwa po 115 zł (kurs 52 zł)

Zgłoś do moderatora
Enea nie może sprzedać taniej niż wartość księgowa - prawo wymaga żeby aktywa były sprzedawane przez spółki giełdowe po cenach realnych czyli minimum wartość księgowa. Wycena przez biegłego będzie wyższa niż Wartość Księgowa bo kopalnie mają obecnie rekordowe zyski i to musiałoby być ujęte w wycenie. Dlatego wartość księgowa to minimalna cena.
A ustawa mówi że jeżeli podmiot w ciągu roku kupił pakiety i przekroczył 50% akcji to wezwanie musi być po cenie nie mniejszej niż najwyższa cena zapłacona za pakiet w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Średnia z 6 miesięcy i 3 miesięcy dla wezwania nie obowiązuje jeżeli cena zakupu od Enei jest wyższa.
Link do przepisów:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/oferta-publiczna-i-warunki-wprowadzania-instrumentow-17220869/art-79
Czytaj punkt 2:
2.  44
 Cena akcji proponowana w wezwaniu nie może być również niższa od:
1) 45
 najwyższej ceny, jaką za akcje będące przedmiotem wezwania wzywający, podmioty od niego zależne lub podmioty wobec niego dominujące, podmioty będące osobami trzecimi, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. a, lub podmioty będące stronami zawartego z wzywającym porozumienia, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5, zapłacili lub zobowiązali się zapłacić, w okresie 12 miesięcy poprzedzających przekazanie zawiadomienia, o którym mowa w art. 77a ust. 1, albo

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR -0,92% 35,62 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.