Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,45 zł , zmiana od tamtej pory: -5,51%

Re: Artkuł -szybujące ceny

Zgłoś do moderatora
"Tylko wklejam".
Ale wklejasz w koło to samo i tylko jednostronnie, a zatem nie tylko wklejasz. I można wciąż podawać argumenty jak to się ma do Mirbudu a jak do innych podmiotów w budowlance, a ty i tak będziesz to wklejał bez odniesienia się do argumentów jaki ma to wpływ na Mirbud.

"o sytuacji ... która dotyczy również Mirbud" i ten tytuł wątku "szokujące ceny".
No nie bardzo Mirbudu, bo wklejasz o problemach wykonawców związanych ze wzrostem cen. Ale Mirbud to też Kobylarnia, która jest dostawcą tych drożejących materiałów. Mirbud ma kontrakty z indeksacją cen a nie tak, jak napisano w tym co zacytowałeś "inwestycje publiczne w oparciu o sztywne wynagrodzenie". To co wkleiłeś może mieć wpływ na wielu podwykonawców lub małe firmy budowlane a nie Mirbud. Mirbud ma sporo kontraktów skalkulowanych już z tych wysokich cen, więc gdyby z czasem ceny nieco spadły, to tylko dobrze, w każdym razie drożeć już raczej nie będą bardziej.

I wreszcie można też na to spojrzeć "odwrotnie". Wzrost cen materiałów nie bierze się z niczego. Jest duży popyt. Wzrost cen materiałów sugeruje, że branża mocno pracuje. Zatem przychody mogą być na tyle duże, że nawet przy mniejszej marży dadzą wysokie dochody. A w niską marżę nie wierzę w przypadku Mirbudu. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MIRBUD 0,36% 4,20 2021-12-06 10:20:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.