Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,90 zł , zmiana od tamtej pory: 56,96%

Re: aNowy raport kwartalny i ... żadnych komentarzy?

Zgłoś do moderatora
Wytłumacz to na walnym Projprzemu. Przy tych przychodach zysk mizerny, a zysk na akcję w porównaniu z PJP to przepaść. Oczywiście nie jestem za odprowadzaniem kasy do US. Podobało mi się dbanie o rozwój GKI i jednocześnie o kurs akcji, jednak zaniechanie skupu (mało płynnych) akcji własnych spowodowało cofnięcie się kursu i nawet dywidenda (niestety symboliczna) nie zmieniła wyceny. Projprzem też miał trochę strat i obecny zysk nie powoduje zobowiązania podatkowego. Polityka GKI wobec PJP jest na razie wielką niewiadomą. Myślę, że interesują ją ciekawe nieruchomości oraz konstrukcje przystające do nowych pomysłów produkcji przemysłowej. Akcjonariat PJP to głównie fundusze oraz byli i obecni pracownicy spółki. Oczekują przynajmniej utrzymania wartości swoich aktywów. Zlekceważenie tego oczywistego faktu moim zdaniem, zrodzi nowe konflikty,  które nikomu nie wyjdą na dobre. Potrzebna jest zgoda, zaufanie i mądre zarządzanie spółkami. Zakopanie toporów, to dobry początek, oby tak dalej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROJPRZEM -3,13% 12,40 2021-11-26 10:31:09
2021-11-18
Wyniki finansowe
Wyniki finansowe
2021-10-29
Rejestracja zmian w Statucie
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.