Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  47,00 zł , zmiana od tamtej pory: -1,36%

Re: Analiza raportu 30.06.2022 krok po kroku

Zgłoś do moderatora
Nieprawda. Jednostki obowiązane są stosować przyjęte zasady (politykę) rachunkowości, rzetelnie i jasno przedstawiając sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy. Zatem zaniżenie, jak i zawyżenie odpisów/rezerw stoi w sprzeczności z ww. nadrzędną zasadą rachunkowości.
Dodatkowo mamy zdarzenia po dacie bilansu powodujące korektę sprawozdania finansowego. Czyli jeśli do dnia publikacji raportu ustały przesłanki dotyczące odpisów/rezerw utworzonych na 31.12.2021, np. sprzedano towary bez straty, rozliczono zaliczki, na które był odpis , to już na 31.12.2021 Spółka powinna zmniejszyć odpisy/rezerwy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MERCATOR -1,88% 46,36 2023-01-27 17:04:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.