Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,50 zł , zmiana od tamtej pory: 38,18%

Re: Analiza po wynikach III kw.

Zgłoś do moderatora
Realizacja wdrożeń międzynarodowych w segmencie Cinema wymagała od Grupy zaangażowania z początkiem 2019 roku dodatkowych zasobów, które generują większe koszty w porównaniu do roku ubiegłego. Do ich wzrostu przyczyniła się również konieczność obsługi rosnącej ilości zapytań ofertowych oraz rozbudowy systemu o funkcjonalności specyficzne dla rynku geograficznego Klienta. W tym miejscu wskazać należy, że w chwili obecnej projekty wdrożeniowe POSitive® Cinema realizowane są na marżach niższych niż możliwe do uzyskania, po ugruntowaniu się międzynarodowej pozycji rynkowej LSI Software S.A. Ponadto produkt ten ma zasięg globalny i potencjał do generowania w przyszłości przychodów istotnie przekraczających przychody ze wszystkich pozostałych segmentów działalności Grupy Kapitałowej. Głównymi czynnikami negatywnie oddziałującymi na poziomy rentowności Grupy Kapitałowej w okresie III pierwszych kwartałów 2019 roku były: • wzrost kosztu wytworzenia sprzedanych produktów i usług związany ze znacznymi nakładami ponoszonymi przez Grupę w celu realizacji dużych, międzynarodowych projektów wdrożeniowych POSitive® Cinema, • wzrost amortyzacji z poziomu 2 663 tys. PLN za III kwartały 2018 do 3 583 tys. PLN za ten sam okres 2019 roku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LSISOFT 2,24% 22,80 2020-01-24 10:40:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.