Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  166,10 zł , zmiana od tamtej pory: -32,81%

Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___

Zgłoś do moderatora
No to sprawdźmy.
Q1: 398.5mln
Q2: 367.1l\mln

Ale... jakbyś dziecko we mgle czytał dokładniej raporty to byś spojrzał na notę nr 7. Zapasy ogółem brutto: 453mln, odpisy 85.9mln. Czyli stan wolumenowy zapasów Ci wzrósł o ponad 50mln (kwotowo), tylko ogólna ich wartość spadła o 86mln. Czyli cały czas dorzucali do magazynu w Q2 vs Q1.

Co do dalszych odpisów - na zapasach zrobili póki co -19% ze względu na towar "zamawiany w IV kwartale ubiegłego roku po wyższych niż obecnie cenach". Sami też mówią, że ceny osiągnęły maksimum w pierwszym kwartale. Do tego ceny sprzedaży konkurentów (Top Glove) spadły w ostatnim kwartale o ponad 30%. To wkrótce sam zobaczysz to twoje zerowe prawdpodobieństwo pokazania się kolejnych odpisów, (ba nawet sprzedadzą teraz drożej niż kupili w Q1, hehe).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MERCATOR -0,36% 111,60 2021-12-08 17:03:45
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.