Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  96,00 zł , zmiana od tamtej pory: -11,67%

Re: 60% kosztu produkcji nawozów produkowanych przez Puławy to gaz

Zgłoś do moderatora
polecam przeczytać artykuł https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kwiecinski-Na-spadek-kursu-PGNiG-ma-wplyw-niekorzystny-kontrakt-z-Gazpromem-7812972.html  

"Faktycznie, kurs giełdowy PGNiG silnie zanurkował przez 2019 r. (...) Przyczyny są doskonale znane" - powiedział Kwieciński dziennikarzom. Jak podkreślił, główną przyczyną jest niekorzystny kontrakt z Gazpromem, "powodujący bardzo drogie zakupy gazu, który jest sprzedawany po niższy cenach rynkowych".

bo pytanie, komu sprzedają po cenach rynkowych, raczej nie klientom indywidualnym ceny gazu będą niskie co najmniej do końca przyszłej zimy, po cała Europa wypełniła magazyny w grudniu, bo było ryzyko że Ukraina nie dogada się z Rosją i będzie problem z przesyłem gazu, ale się dogadali, a zima jest ciepła dodatkowo

dobra wiadomość jest taka, że UE wprowadziła cła antydumpingowe na nawozy pod koniec 2019 r., więc mamy tani surowiec, większa sprzedaż przy wyższych cenach, zobaczymy to w pełni w wynikach za I kw, ale 4kw też powinien być dobry
link  

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY 0,24% 84,80 2021-10-22 16:48:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.