Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  97,00 zł , zmiana od tamtej pory: -12,58%

Re: 60% kosztu produkcji nawozów produkowanych przez Puławy to gaz

Zgłoś do moderatora
cena gazu dla Puław zależy od cen światowych, bo są one tak indeksowane z PGNIG, może być małe opóźnienie w ich wpływie na wynik, bo brane są ceny z przed kilku tygodni ale cena gazu spada od roku więc w 4 kw to już zobaczymy, a kolejne będą jeszcze lepsze, bo wtedy obecny dalszy spadek się uwidoczni
Puławy to jeden z największych odbiorców gazu w Polsce, który ma duże większe pole do negocjacji niż Ty czy ja:), niestety

Dodatkowo, Grupa Azoty razem z Police mają dużą inwestycję, więc jest duża szansa, że Puławy wypłacą większą niż zwykle dywidendę Grupie Azoty, aby ich zasilić finansowo, jest pod co grać:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY -1,17% 84,80 2021-10-21 15:18:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.