Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc. poparcia Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 28-proc. poparciem. Platforma Obywatelska uzyskałaby 22 proc. Do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS. Jak podał CBOS w porównaniu z wrześniem poparcie dla PiS wzrosło o 5 pkt proc.; dla Platformy spadło o 3 pkt proc.; dla SLD spadło o 2 pkt proc.; dla PSL poparcie się nie zmieniło. Progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Ruch Palikota - 4 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 4 proc. i Solidarna Polska - 2 proc
http://fakty.interia.pl/polska/news-cbos-pis-28-proc-po-22-proc-poparcia,nId,1040389#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd
jeszcze w Polsce 22 % ludziom zyje sie jak na wyspach hahahah ' Korwin blisko parlamentu. Czyżby ludzie chcieli niższych podatków?

Dzisiaj, 11 października (07:55)
"Fakt": Szczodrość Hanny Gronkiewicz-Waltz"Fakt" kolejny już dzień przygląda się prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, o której losie mieszkańcy stolicy zdecydują w niedzielnym referendum.Tym razem bierze pod lupę pensje szefów miejskich spółek. "Niektórzy zarabiają więcej niż sam premier. Dostają nawet 27 tysięcy złotych miesięcznie" - podkreśla gazeta. "Hanna Krajewska, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, zarabia rocznie 331 482, co po przeliczeniu daje ok. 27 tys. 623 zł miesięcznie! Kokosy zbija też szef warszawskich tramwajów. Krzysztof Karos bierze 24,5 tysiąca" - wylicza. "To oni przed referendum mają szczególne powody, by liczyć na to, że warszawiacy... zostaną w domach" - podsumowuje.
http://fakty.interia.pl/prasa/news-fakt-szczodrosc-hanny-gronkiewicz-waltz,nId,1040520#commentsZoneList
POparcie się kupuje. Taka jest Zielona Wyspa.

Referendum w stolicy: czy Platforma obroni rzut karny?
Wielkimi krokami zbliża się warszawskie referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. W niedzielny wieczór wszystkie oczy skierowane będą na stolicę. Wynik politycznego starcia roku może być kolejnym ciosem lub szansą na złapanie oddechu dla rządzącej partii.
W niedzielnym głosowaniu kluczową kwestią będzie frekwencja. Gdy 2010 roku obecna prezydent stolicy wygrywała wybory, wzięło w nich udział 649 tys. mieszkańców. Aby wynik niedzielnego głosowania był wiążący, do urn musi pójść co najmniej 3/5 wyborców z 2010 roku, a więc 389 tys. To oznacza, że 29 proc. uprawnionych do głosowania musi stawić się przy urnach. Według najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 taki zamiar wyraziło 36 proc. mieszkańców Warszawy. Odsetek osób deklarujących udział w referendum systematycznie spada, ale prezydent Warszawy nie może spać spokojnie. Gdyby najnowsze badanie potwierdziło się, w niedzielny wieczór Hanna Gronkiewicz-Waltz pożegna się ze stanowiskiem.
"Idę" - "nie idę", czyli różne strategie
Platforma od początku przyjęła strategię usypiania elektoratu i zniechęcania do udziału w referendum. Każdego dnia prominentni politycy z premierem na czele wzywają do pozostania w domu. O to samo zaapelowała wczoraj sama Gronkiewicz-Waltz, pisząc w liście do warszawiaków: - Jeśli w Waszej opinii w Warszawie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, nie bierzcie udziału w tym referendum. Poczekajcie. Za rok są wybory.
Podejście rządzącej partii do idei referendum wzbudziło negatywne opinie nawet w środowiskach popierających obecną władzę. Trzeba jednak przyznać, że taka strategia jest najskuteczniejsza. Tego typu głosowania charakteryzują się głównie mobilizacją przeciwników zainteresowanych odwołaniem polityka.
Z kolei PiS, któremu zależy na wysokiej frekwencji, stara się podgrzać atmosferę. Kampanię rozpoczęto od kontrowersji wokół litery "W" i spotów telewizyjnych uderzających w prezydent Warszawy. Prezes PiS-u odwiedza poszczególne dzielnice stolice i mobilizuje elektorat do udziału w głosowaniu.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Referendum-w-stolicy-czy-Platforma-obroni-rzut-karny-2958721.htm

Do BOJU !!! Warszawa dla Warszawiaków. Cała władza w ręce MIESZKAŃCÓW

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.