Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
Eutanazja OFE, czyli władza w końcu mówi prawdę

Rząd manipuluje obywatelami, aby przeprowadzić zaplanowaną eutanazję OFE. Wszystko dla naszego dobra. Takie są wnioski z przełomowego wywiadu z doradcą premiera dr. Bogusławem Grabowskim, który ukazał się dziś w "Gazecie Wyborczej". Po raz pierwszy strona rządowa tak otwarcie mówi o swoich intencjach względem przyszłych emerytów.

Jak przejąć 286 mld w biały dzień

Rozwiązanie z automatycznym przeniesieniem do ZUS-u niezdecydowanych, które zaproponował rząd, jest po prostu nieuczciwe. Nie ma nic złego w transferze obligacji z OFE do ZUS-u - ciągle gwarantem tej części jest państwo, a pomijamy koszty emisyjne i za zarządzanie, bo jest efektywniej. Nie ma nic złego w daniu ubezpieczonym możliwości całkowitego przeniesienia się do ZUS-u - zwiększanie zakresu wolności i wyboru jest dobre, choć zabrakło opcji przeniesienia środków z OFE do III filaru. Skandaliczne jest za to automatyczne przeniesienie do ZUS przyszłych składek obywateli, którzy nie podejmą decyzji.

Rząd dzięki sztuczce socjotechnicznej rozmontuje większość II filaru i nie weźmie za to odpowiedzialności. To patologiczna sytuacja, w której rządzącym zależy na tym, aby jak najmniej ludzi podjęło jakikolwiek wybór. Państwo będzie czerpać korzyści z braku partycypacji obywateli w życiu publicznym, czyli z postawy antypaństwowej. A przecież społeczna legitymizacja procesów publicznych jest podstawą dojrzałych demokracji. Jeżeli rząd traktuje to jako zbytek, niech nie dziwi się potem, że, jak ujął to dr Grabowski, "Polacy nie identyfikują się z własnym państwem".

Inwestorzy wolą OFE niż ZUS

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eutanazja-OFE-czyli-wladza-w-koncu-mowi-prawde-2946258.html

Eutanazja OFE, czyli władza w końcu mówi prawdę Autor: ~wert 2013-09-26 08:39
wazne ze Lemingom Donek sie podoba - i basta !!!!!!!!!!!!

PiS. Lider z kłopotami
Eliza Olczyk 26-09-2013, ostatnia aktualizacja 26-09-2013 02:02

Sondaż „Rz". Poparcie dla partii Kaczyńskiego stopniało od lipca o 4 pkt proc.
http://www.rp.pl/galeria/738666,2,1051625.html

Tusk szykuje wojsko na 11 listopada

Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący "użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji". Wojskowi mają zabezpieczać Marsz Niepodległości i odbywający się tego samego dnia szczyt klimatyczny

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-gazeta-polska-codziennie-tusk-szykuje-wojsko-na-11-listopada,nId,1033081#commentsZoneList?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

nooooooooooooooo..Stan wojenny? Tak jak ślepy zdrajca jaruzel?

I dobrze, może wojsko okaże się bardziej rozsądne i stanie po stronie narodu we właściwym momencie i przegoni policyjnych pachołków Donalda T.

w przypadku Tuska nie zdziwi mnie nic, to człowiek bezwzględny i bez zasad moralnych.

11 listopad godzina W !!! tusk ma za malło wojska i policji, żeby powstrzymać Polaków
ZDRAJCA !!!!!!!!!!!!!!JESZCZE TYLKO TEJ RUDEJ ŚWINI ZAŁOŻYĆ CIEMNE OKULARY I MAMY NOWEGO JARUZELA Z SOPOTU ! HAHAHAH

RUDA SZUJA się boi - ale nie martw się POradzimy sobie i z wojskiem !!!!!!!!!

A czego ten ulubiony wódz z zielonej wyspy mlekiem i miodem płynącej się boi? Polaków?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.