Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
Jak kto Takie rzeczy tylko w ERZE CZY PO

Wybory w PO zostały sfałszowane?

Jarosław Gowin, konkurent premiera w walce o przywództwo w Platformie stawia poważne zarzuty dotyczące przedwyborczych fałszerstw. Według niego dochodziło do "nocy cudów".

- W Małopolsce w przeddzień zamknięcia list wyborczych wpisano do Platformy kilkaset osób - mówi były minister sprawiedliwości. - Czy ci ludzie utożsamiają się z partią? Obawiam się, że duża część z nich to typowe "martwe dusze", potrzebne baronom partyjnym w rozprawie z konkurentami - dodaje Jarosław Gowin. Uważa też, że wybory pokazały, iż obecna polityka nie jest akceptowana nawet przez dużą część członków PO - pisze "Rzeczpospolita".

Zobacz też:
Tusk wygrał wybory na szefa PO

Były minister sprawiedliwości uważa, że wolnorynkowych konserwatystów jest w PO dużo więcej, niż się powszechnie przypuszcza. - Tyle że są spychani na margines, nie wpuszcza się ich na listy, nie pyta o zdanie. Stąd wrażenie, że np. na Mazowszu liczą się tylko środowiska Tuska i Schetyny. A co do tych ostatnich: większość z nich odmawiała poparcia i Tuskowi, i mnie - nie głosując albo oddając głosy nieważne - zauważa Jarosław Gowin.

Platforma może wygrać wybory w roku 2015 tylko pod warunkiem powrotu do programu wolnorynkowego. Do takiej współpracy programowej z premierem jestem w każdej chwili gotowy - zapewnia.

Niesiołowski: Gowin odejdzie w polityczny niebyt
To polityk wrogi Platformie a nie polityk Platformy - tak o Jarosławie Gowinie mówi Stefan Niesiołowski z PO. Gość radiowej Jedynki powiedział, że według niego Gowin "odejdzie w polityczny niebyt".

Stefan Niesiołowski podkreślił, że wybory wewnętrzne w PO wygrał zdecydowanie Donald Tusk, co daje mu silny mandat do rządzenia partią. Zdaniem Stefana Niesiołowskiego, kontrkandydat premiera podzieli los tych wszystkich przegranych polityków, którzy próbują założyć własne ugrupowanie a potem kończą "w politycznym niebycie".

Jak mówił Niesiołowski, Jarosław Gowin nie ma programu, a swoje dążenia buduje na nienawiści do premiera. "Na nienawiści nie da się nic zbudować" - dodał. Jego zdaniem, wybory udowodniły, iż PO jest partią demokratyczną, a nie wodzowską. W wyborach na przewodniczącego PO Donald Tusk uzyskał 79,58 procent głosów. Jego konkurent, Jarosław Gowin otrzymał 20,42 procent głosów. Członkowie Platformy głosowali korespondencyjnie i drogą internetową. Frekwencja wyniosła 51 procent.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

Komentuje Mateusz Szymański, redaktor Bankier.pl

Platforma nie chce zmian
Platforma Obywatelska ma tylko jednego lidera, a historia tej partii dobrze pokazuje, co dzieje się z tymi, którzy takiego porządku nie akceptują. Zwycięstwo Donalda Tuska to nie tylko jego umocnienie na pozycji lidera, ale też utrzymanie status quo - na którym bardzo zależy zwłaszcza tym członkom partii, którzy stoją murem za premierem.

Platforma wcale nie jest największą partią w Polsce - ma nieco ponad 40 tysięcy członków, czyli trzy razy mniej niż koalicjant - PSL. W dodatku jest partią mniej zinstytucjonalizowaną, przez co - w pewnym sensie - mniej trwałą. A zmiana szefa to bardzo często również bardzo silne przemieszanie w strukturach partii, gdzie pozycję buduje się w dużym stopniu dzięki lojalności. Dlatego prawdopodobnie połowa członków, która zagłosowała w wyborach, to ci, którym zależy na utrzymaniu pozycji, które już posiadają. Zwłaszcza, że Platformie, pomimo spadku notowań, katastrofa raczej nie grozi. PSL, który ma bardzo silne struktury regionalne, na zmianę prezesa mógł sobie pozwolić. W Platformie byłaby to rewolucja.

Ciężkie chwile czekają Jarosława Gowina. Historie Andrzeja Olechowskiego czy Jana Rokity, którzy choć szli własną drogą, byli o wiele bardziej powściągliwi w krytyce Tuska, nie wróżą mu dobrej przyszłości w Platformie. Którą prawdopodobnie Gowin i tak opuści.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.