Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
Warszawiaki "Chłopaki z AK" Powstanie Warszawskie 69. rocznica .

http://www.youtube.com/watch?v=ose38Oy2D0c Chwała Za ten Film!

Żyli chwilą wzieli odwet za lata okupacji

http://www.1944.pl/

69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Był to największy zryw niepodległościowy Armii Krajowej i największa akcja zbrojna podziemia w Europie okupowanej przez Niemców. 69 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W godzinie "W", to jest o 17.00, 1 sierpnia 1944 roku było zmobilizowanych 36 tysięcy 500 powstańców. Zaledwie co dziesiąty z nich był uzbrojony. Później żołnierze dysponowali bronią wyprodukowaną przez oddziały AK, zdobytą w walkach z okupantem oraz ze zrzutów alianckich. Oddziałami dowodził pułkownik Antoni Chruściel pseudonim "Monter", awansowany do stopnia generała brygady, w trakcie powstania, 14 września 1944 roku. Armii Krajowej podporządkowały się oddziały Armii Ludowej, Polskiej Armii Ludowej, Korpusu Bezpieczeństwa i Narodowych Sił Zbrojnych, łącznie około 3. tysiecy żołnierzy. Bój o wyzwolenie stolicy, z ogromnym zaangażowaniem jej mieszkańców, także kobiet i dzieci, trwał 63 dni. Na rozkaz Komendanta Sił Zbrojnych w Kraju, generała "Bora" Tadeusza Komorowskiego, walkę w stolicy okupowanej przez Niemców podjęły oddziały Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej. Mieszkańcy stolicy spontanicznie poparli tę walkę, masowo zgłaszali się ochotnicy. Siły powstańcze wzrosły dzięki temu do 50. tysięcy osób. Siły niemieckie, liczące początkowo około 20 tysięcy, zostały wzmocnione do blisko 55. tysięcy żołnierzy, SS i policji. Niemcy mieli też ogromną przewagę w uzbrojeniu. To, jak również nieudzielenie pomocy przez Armię Czerwoną, która na rozkaz Stalina wstrzymała szturm na Warszawę, przesądziło o niepowodzeniu powstania. Planowe działania Niemców w czasie powstania i po jego upadku, jak palenie i burzenie budynków, a nawet - dzielnic miasta, doprowadziły do zniszczenia ponad 70. procent majątku stolicy.

http://fakty.interia.pl/historia/news-68-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego,nId,920301


Miażdżąca krytyka. "Gdzie zielona wyspa?!"​Podczas pierwszego czytania rządowego projektu, który ma zawiesić 50-procentowy próg oszczędnościowy, minister finansów Jacek Rostowski spotkał się z miażdżącą krytyką za fatalny stan finansów państwa.
http://fakty.interia.pl/news-miazdzaca-krytyka-gdzie-zielona-wyspa,nId,1000823#commentsZoneList

Pawlak i Kargul o rządach PO i o prezydencie. .

http://www.youtube.com/watch?v=fgQVyc8xObQ

Pawlak i Kargul komentują obecną politykę rządu Platformy Obywatelskiej i prezydenta... Po licznych uwagach poprawiłem dźwięk. Sceny z filmów Sami Swoi, Kochaj albo rzuć. Nie ma mocnych oraz z różnych serwisów informacyjnych. Muzyka z Benny Hill Show. Przezajebiste Przezajebiste, po tym "jego nie można puścić między ludzi" to z fotela spadłem .ZAJEBISTE BRAVO!

Gronkiewicz-Waltz: Do 200 mln zł rocznie z MSP na odszkodowania za dekret Bieruta Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że każdego roku na odszkodowania za grunty przejęte dekretem Bieruta ma być przeznaczane do 200 mln zł z państwowego funduszu reprywatyzacyjnego, którego dysponentem jest Minister Skarbu Państwa. - Problem polega na tym, że to się zbiegło niestety z kryzysem, który mamy już piąty rok z kolei. Mamy zmniejszony wpływy z podatków - zarówno samorządy, jak i rząd centralny - powiedziała prezydent Warszawy. Na rachunku Funduszu Reprywatyzacji gromadzone są środki pochodzące ze sprzedaży 5 proc. akcji należących do Skarbu Państwa w każdej ze spółek powstałych w wyniku komercjalizacji oraz odsetki od tych środków. Środki zgromadzone na rachunku funduszu w połowie maja wynosiły blisko 5,4 mld zł.

http://fakty.interia.pl/news-gronkiewicz-waltz-do-200-mln-zl-rocznie-z-msp-na-odszkodowan,nId,997282?parametr=fakty_ch

Oni nie żyją , ich już nie ma, tych właścicieli. A jak tak, to oddajcie im gruzy, co zostawili z Warszawy - Niemcy...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.