Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
ALE JAJA!

Zygmunt Solorz-Żak przejmie TV Republika?
Wtorek, 23 lipca (12:15)
Tygodnik "Newsweek" przy okazji artykułu o relacjach między TV Republika i Trwam przytacza interesującą plotkę. Prawicowa telewizja informacyjny-publicystyczna ma borykać się z kłopotami finansowymi, a antidotum na te kłopoty może być wchłonięcie przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Zygmunt Solorz-Żak /fot. Wojciech Stróżyk /REPORTERZwolennicy i pracownicy nowej stacji zaprzeczają. Wiadomo. Chcą utrzymać wizerunek niezależnej, niezwiązanej z głównym nurtem dziennikarstwa, telewizji. Każda osoba interesująca się tym medium zada sobie proste pytanie. Po co Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi TV Republika? Powodów jest co najmniej kilka.

- Będziemy walczyli, żeby na multipleksie znalazła się stacja dla młodzieży, którą powoli budujemy. Trzeba iść do młodych z dobrą, mądrą ofertą. To, co teraz się serwuje, jest płycizną i złem. Nie jestem przeciw rozrywce, sam się lubię pośmiać, pożartować, ale to nie może człowieka degradować - zdradził o. Tadeusz Rydzyk w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Pierwsze zapowiedzi dotyczące TVM1, czyli młodzieżowego kanału związanego z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, pojawiły się przed rokiem. więcej »
Po pierwsze, Zygmunt Solorz-Żak to doświadczony gracz biznesowy. Dobrze wyczuwa tendencje rynkowe i klimaty polityczne. Ten drugi sprzyja ostatnio PiS-owi. Partii, która może za dwa lata wygrać wybory i wprowadzić swoich ludzi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.


Dzięki pomocy TV Republika, "plusuje" w środowisku prawicowym. W przyszłości może to zaowocować np. dodatkowymi częstotliwościami-multipleksami dla swoich biznesów, bardziej pobłażliwym traktowaniem przez regulatorów rynku.


Po drugie, w grupie biznesowej Polsatu liczy się szerokie portfolio kanałów informacyjnych. Koncern ma poważny Polsat News, biznesową Polsat Biznes i uchodzącą za lewicową Superstację. Kanał prawicowy pasuje tutaj idealnie. To dodatkowi widzowie, dodatkowe pieniądze z reklam.


Polsat News nie wygra na razie z TVN24, ale Polsat News + Polsat Biznes + Superstacja + TV Republika mogą wygrać, jeśli reklamy będą sprzedawane w sposób pakietowy. TV Biznes i Superstacja też startowały jako niezależne podmioty. Mimo ambitnych planów, ich właściciele szybko doszli wniosku, że bez obecności w większej grupie medialnej ciężko przetrwać.


Po trzecie, zasięg TV Republika to dzisiaj właściwie tylko Cyfrowy Polsat. Choć rozmowy cały czas się toczą, to stacji nie włączył żaden duży operator kablowy. Platforma nc+ poinformowała z kolei, że nie zamierza wprowadzać stacji do oferty.

Bez obecności w UPC Polska, Multimedia Polska i Vectrze będzie ciężko o sukces. Szansą dla TV Republika byłaby dystrybucja w pakiecie z kanałami Polsatu. "Newsweek" pisze, że słaba dystrybucja przekłada się na problemy w codziennym funkcjonowaniu stacji, np. brak pieniędzy na taksówki. Od siebie dodam, że coraz częściej widzę "oszczędne" ekipy stacji. "Oszczędne", czyli dwóch-trzech dziennikarzy pracuje z jednym operatorem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.