Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
Coś ta Rzepa aktywna bardzo?

Godson: Marzy mi się w Platformie władza ludzi uczciwych"Biję w Platformie na alarm. Niektórzy politycy w PO stali się aroganccy. Moja partia nie słucha obywateli, tylko przed wyborami kokietuje wyborców, a później o nich zapomina" - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł John Godson.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-godson-marzy-mi-sie-w-platformie-wladza-ludzi-uczciwych,nId,997240

Dzisiaj, 16 lipca (09:29)
Guz o akcji protestacyjnej 11 września. "Nie wolno z nas szydzić"Nie będzie akcji protestacyjnej 11 września, jeśli rząd zacznie rozmawiać ze związkowcami. Taką deklarację złożył w radiowej Trójce przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Czy dojdzie do strajków?/Jacek Wajszczak /Reporter
Na 11 września początek wspólnej akcji protestacyjnej i strajkowej zapowiedziały trzy centrale związkowe: Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

http://fakty.interia.pl/news-guz-o-akcji-protestacyjnej-11-wrzesnia-nie-wolno-z-nas-szydz,nId,997270


Dzisiaj, 16 lipca (09:43)
Gronkiewicz-Waltz: Do 200 mln zł rocznie z MSP na odszkodowania za dekret BierutaPrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że każdego roku na odszkodowania za grunty przejęte dekretem Bieruta ma być przeznaczane do 200 mln zł z państwowego funduszu reprywatyzacyjnego, którego dysponentem jest Minister Skarbu Państwa.

- Muszę powiedzieć, że udało mi się z ministrem finansów, z ministrem skarbu uzyskać odciążenie budżetu Warszawy, to znaczy, że już jest projekt - będzie wniesiony przez senatorów - żeby z Funduszu Reprywatyzacyjnego przeznaczać w każdym roku do 200 mln zł na odszkodowania - powiedziała we wtorek Gronkiewicz-Waltz w radiu TOK FM.

W budżecie Warszawy na 2013 r. zaznaczono, że problem wypłaty odszkodowań m.in. z tytułu dekretu Bieruta stanowi nadmierne obciążenie finansowe dla miasta.

Gronkiewicz-Waltz dodała we wtorek, że czeka także, by Sejm zajął się "debierutyzacją". Jak przypomniała, projekty w tej sprawie przygotowali posłowie PO oraz stołeczny ratusz; projekt ratusza został przekazany następnie posłom Platformy.

Problem polega na tym, że to się zbiegło niestety z kryzysem, który mamy już piąty rok z kolei. Mamy zmniejszony wpływy z podatków - zarówno samorządy, jak i rząd centralny - powiedziała prezydent Warszawy.

Właścicielom warszawskich gruntów, odebranych na podstawie dekretu Bieruta, należy się ich zwrot, ale gdy grunt nie jest już własnością miasta ani państwa lub został oddany w użytkowanie wieczyste komuś innemu, w grę wchodzi tylko odszkodowanie.

W ubiegłym roku miasto zapłaciło 182 mln zł odszkodowań za nieruchomości dekretowe; w 2011 r. - 233 mln zł.

Wydział prasowy ratusza poinformował w styczniu, że w Warszawie toczy się ok. 8 tys. postępowań dot. roszczeń związanych z dekretem Bieruta, z czego ok. 4,5 tys. spraw dotyczy zwrotu nieruchomości, a ok. 3,5 tys. to postępowania odszkodowawcze, czyli dotyczące zwrotu pieniędzy za nieruchomości objęte roszczeniami.

http://fakty.interia.pl/news-gronkiewicz-waltz-do-200-mln-zl-rocznie-z-msp-na-odszkodowan,nId,997282?parametr=fakty_ch

Oni nie żyją , ich już nie ma, tych właścicieli. A jak tak, to oddajcie im gruzy, co zostawili z Warszawy - Niemcy...

Panstwo w biedzie ,a rozdawnictwo trwa w najlepsze.Kiedy okradanie tego narodu sie skonczy?Mielismy najlepszy przyklad z komisja majatkowa,przy ,,zwrocie ,,majatkow dla kosciola,ile rozkradziono,falszywe dokumenty,przekrety ,szybko wyciszono.Polska po wojnie wyplacila USA ogromne odszkodowania dla Zydow a ci w najlepsze zadaja wiecej i wiecej,bez opamietania.Kto rzadzi tym krajem? Nie ma na najwazniejsze potrzeby w tym panstwie,ale na to sa pieniadze.W tym kraju nic sie nie dzieje bez przekretow.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.