Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: 6 straconych lat dla Polski to dramat dla obywateli,..juz nie ma co.

Zgłoś do moderatora
Balcerowicz- Rostowski się kłócą co jest dobre dla Polaków

Źle znoszę wciskanie Polakom kitu Paweł Czuryło 10-07-2013, ostatnia aktualizacja 10-07-2013 20:00

Teraz wrogiem stały się OFE - mówi były wicepremier Czuje się pan jak sumienie rządu, po którym kiedyś spodziewano się liberalnych reform, z premierem, kiedyś liberałem, a dziś trochę socjaldemokratą jak sam o sobie mówi? Prof. Leszek Balcerowicz: Nie przypisuję sobie roli wieszcza ( śmiech). Ale źle znoszę demagogię, nieuczciwość, wciskanie ludziom kitu, niezależnie skąd pochodzi. I dlatego na to reaguję. Poza tym uważam szybki rozwój polskiej gospodarki za najważniejszy cel narodowy. Dlatego z tego punktu widzenia przyglądam się propozycjom i działaniom polityków. A jeśli coś budzi mój niepokój to staram się dać temu wyraz, nie dlatego by o mnie było głośno, bo tu czuję się już z nawiązką zaspokojony, ale aby mobilizować ludzi do przeciwdziałania. Niestety, mamy tu bowiem do czynienia nie z debatą a z nawrotem agresywnej propagandy wobec funduszy gromadzących oszczędności emerytalne Polaków.To klasyczny przykład insynuacji typu „kto komu służy". Kiedyś władza zarzucała oponentom, że służą CIA, a teraz że służą OFE. To nie jest przyzwoite zachowanie

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706245,1028242-Zle-znosze-wciskanie-Polakom-kitu.html

Politycy o przyszłości koalicji Przyszłość koalicji na razie nie jest zagrożona, choć przynajmniej część opozycji chciałaby inaczej. Pytania o współpracę PO z PSL pojawiły się po wczorajszym głosowaniu w sprawie uboju rytualnego. Część polityków Platformy zagłosowała przeciwko rządowemu projektowi dopuszczającemu możliwość zabijania zwierząt bez ich ogłuszania. To nie spodobało się Ludowcom. Zwolennicy uboju rytualnego nie składają broni. Planują szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Chcą też publikować w gazetach zdjęcia posłów, którzy zagłosowali przeciwko możliwości zabijania zwierząt bez ich ogłuszania.

Sienkiewicz: Bandyci nie mogą rządzić w PolsceWszczepianie Polakom przez PiS przekonania, że władza dopuszcza się zdrady narodowej, a kraj traci niepodległość, to gotowy kostium, który jest chętnie przywdziewany przez agresywnych młodych ludzi - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.
http://fakty.interia.pl/polska/news-sienkiewicz-bandyci-nie-moga-rzadzic-w-polsce,nId,996691#commentsZoneList

~Goj - Dzisiaj (07:04)

Syn premiera pracuje dla kolesia, który oszukuje ludzi na grube miliony - nikt nie widzi problemu. Nie ma autostrad, sypią się nowe stadiony, Polacy nie maja pracy, młodzi wyjeżdżają za granice pracować razem z imigrantami z krajów trzeciego świata - nikt nie widzi problemu. Premier ubiera się za nasze pieniądze, chociaż zarabia nieporównywalnie więcej niż przeciętny zwykły zjadacz chleba - nikt nie widzi problemu. "Redaktor" Lis niedługo zacznie kąsać, drapać i gryźć każdego kto odważy się mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jego politycznych idoli - nikt nie widzi problemu. Obce państwa odbierają dzieci polskim rodzinom - nikt nie widzi problemu. Polskie rodziny nie maja pieniędzy na chleb, wysłanie dzieci do szkoły, opłacenie im najtańszych wakacji, ale my dopłacamy do nierobów z Grecji - nikt nie widzi problemu. Polskie pociągi niedługo już nawet nie będą nadawać się na złom - nikt nie widzi problemu. Nie mamy wraku tupolewa w którym zginęła nasza elita polityczna - nikt nie widzi problemu. Policjant katuje uczestnika Marszu Niepodległości - nikt nie widzi problemu. Niedługo (zamiast reformy finansów) rząd doraźnie załata dziurę pieniędzmi z naszych OFE a jak nasi ojcowie doczekają emerytur to ZUS-u już nie będzie – nikt nie widzi problemu. A teraz w inna stronę: Jarosław Kaczyński jest za niski - tu jest problem. Jarosław Kaczyński nie ma żony - tu jest problem. Jarosław Kaczyński spojrzał w prawo zamiast w lewo - tu jest problem. Polscy kibice i Narodowcy nie chcą bić pokłonów w kierunku czekoladowego orla i różowych flag (wolą czcić bohaterów z AK) - tu jest problem. Wynalazki Kazi Szczuki i Roberta Biedronia wmawiają nam ze jesteśmy nienormalnymi homofobami - nikt nie widzi problemu. Można wyliczać i wyliczać... a na koniec tylko - Stefan Niesiołowski z pianą na ustach obraza każdego naokoło - nikt nie widzi problemu. Jarosław Kaczyński mówi ze trzeba rozliczyć złodziei - mamy klasyczny przykład "mowy nienawiści". Aha.. nie jestem fanatykiem PiS ani słuchaczem Radia Maryja. Jestem młodym, wykształconym człowiekiem. Pozdrawiam potrafiących myśleć !


Sytuacja dramatyczna, lawinowe zwolnienia nauczycieli Posłowie PiS wnioskują o wspólne posiedzenie sejmowych komisji: edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej ws. zwolnień nauczycieli planowanych od nowego roku szkolnego Zdaniem Marzeny Machałek (PiS), nawet ok. 10 tys. nauczycieli od 1 września może stracić pracę, a "dwa razy tyle będzie miało zmniejszony wymiar pracy". - Te lawinowe zwolnienia nauczycieli to uderzenie przez rząd PO-PSL w kolejną grupę zawodową - oceniła posłanka PiS. W jej ocenie, to jest efekt realizacji "bardzo niedobrych pseudoreform w edukacji". Jak przypomniała, m.in. w 2009 roku z ustawy o systemie oświaty wykreślono zasadę, że kurator wydaje wiążącą decyzję przy planowanych likwidacjach szkół. "Na efekty nie trzeba było długo czekać i mamy lawinową likwidację szkół, które nie są uzgadniane z kuratorem" - mówiła Machałek.Inną z przyczyn zwolnień nauczycieli - według posłanki PiS - jest zmiana w podstawie programowej. Jak argumentowała, doprowadzono praktycznie do likwidacji liceów, gdzie nauczyciele przedmiotów są potrzebni "w bardzo ograniczonym zakresie".- Trzecia przyczyna to fatalna sytuacja finansowa samorządów, które są pod ścianą i szukają oszczędności, gdzie mogą - zaznaczyła posłanka PiS.Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że wypowiedzenia z powodu całkowitej likwidacji szkół albo zmian organizacyjnych w szkołach otrzyma ponad 6,8 tys. nauczycieli (1,2 proc. spośród nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez samorządy).


1 Sierpnia 69 Rocznica Powstania Warszawskiego o godzinie 17 POWSTANIE WARSZAWSKIE - MINUTA CISZY ( THERE IS ,

POWSTANIE WARSZAWSKIE - MINUTA CISZY ( THERE IS

https://www.youtube.com/watch?v=ykBTvP6ZX9s

Śląsk - Helsingborg (patriotyczna oprawa) -- 01.08.2012 .

https://www.youtube.com/watch?v=hGzTytCwJ1k

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTRIM -11,88% 6,01 2008-01-10 16:29:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.