Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,90 zł , zmiana od tamtej pory: -30,33%

Re: 22 sesje do przyznania PP. Liczę na min. 5zł

Zgłoś do moderatora
Infoscan podjął decyzję o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych i przyjął strategię na lata 2021-2025, podała spółka. Zakłada w niej m.in. zmianę podstawowej działalności na branżę e-commerce oraz przeniesienie notowań spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).
"Publikacja nowej strategii rozwoju jest ostatecznym potwierdzeniem obranego przez nas kierunku na rynek e-commerce. Grupa Modne Zakupy, w którą zamierzamy zainwestować, to podmiot, który bardzo dynamicznie się rozwija, posiada bardzo szeroki asortyment produktów składający się z ponad 150 marek i przychody zbliżające się do poziomu 20 mln zł. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy mogli stworzyć silnego gracza e-commerce z kategorii Women na rynku polskim i w regionie. Jednocześnie definitywnie odcinamy się od prowadzonej wcześniej działalności na rynku telemedycznym oraz od planów rozpoczęcia działalności na rynku gier mobilnych" - powiedział prezes Infoscan Kamil Gaworecki, cytowany w komunikacie.

Główne założenia strategii spółki na lata 2021-2025:

1. Zmiana podstawowej działalności spółki na branżę e-commerce poprzez inwestycję w Grupę Modne Zakupy.

2. Rozwój organiczny oraz konsolidacja na rynku e-commerce, w szczególności w kategorii Women.

3. Zwiększenie dwukrotnie ilości brandów oraz trzykrotnie ilości produktów w serwisie Intymna.pl do końca 2025 roku.

4. Wzmocnienie oferty GMZ przede wszystkim w kategorii Beauty i Suplementy.

5. Stworzenie i rozbudowa portfolio marek własnych, wprowadzenie dwóch marek własnych z kategorii bielizna do końca 2022 roku.

6. Osiągnięcie 12-stomiesięcznych przychodów (GMP) w Grupie Infoscan na poziomie 100 mln zł do końca 2025 roku.

7. Przeniesienie notowań spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podano również.

"Widzimy ogromny potencjał do tego, aby w przeciągu najbliższych 4 lat zwiększyć 12-miesięczne przychody grupy aż do 100 mln zł, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i konsolidacje rynku. GMZ prowadzi rozmowy na ten temat z kilkoma podmiotami. Zakładamy również przeniesienie notowań na rynek Główny GPW" - dodał Gaworecki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRUPAMZ 10,97% 0,63 2022-07-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.