Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,36 zł , zmiana od tamtej pory: 5,98%

Re: 148.151.000-169.296.000 PLN za 2024 wpłynie do ZEPAK

Zgłoś do moderatora
Kapez myślę, że jednak Ty jesteś a nie rynek. Wytłumaczenie tego fnomenu jest proste. Wyobraź sobie drogi samochód o wartości 300 tyś żł. Ty posiadasz w najlepszym razie jeden podłokietnik pasażera. Solorz i fundusze resztę auta. Ten podłokietnik Solorz może wycenić nawet na zero złotych ponieważ nawet gdyby go wyrzucił (squeeze out) samochód i tak będzie jechał i spełniał swoje zadania czy nawet pracę, za którą kierowca, serwisy i inni usługodawcy otrzymają wynagrodzenie ale na pewno nie właściciel podłokietnika. Ty za swój podłokietnik dostaniesz dobrą cenę tylko w przypadku sprzedaży całego auta po dobrej cenie, zanim się auto zużyje. Wypłata dywidendy powoduje także zużywanie się auta zatem po takiej wypłacie cena auta oraz podłokietnika odpowiednio spada.

Nie ma zatem znaczenia, że ZEPAK otrzyma miliony za rynek mocy. Te miliony poprostu będą włożone do bagażnika i przeznaczone na finansowanie projektów i wynagrodzeń ale podłokietnik dalej będzie warty tyle samo czyli nic.

Czy teraz już jesteś mądrzejszy?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK -1,02% 7,80 2020-01-24 16:06:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.