Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  84,50 zł , zmiana od tamtej pory: 39,17%

Re: 120 zł rekomendacja od BOS

Zgłoś do moderatora
Ok, no to bez złośliwości. A potem uciekam, bo mnie jeszcze weźmiecie za naganiacza, który widzi wszystko na różowo.

- dywidenda wypłacana jest od zawsze i niestraszne tu pandemie i inwestycje - właściciel szybciej zrezygnuje z nowych inwestycji niż z dywidendy,
- decyzja o ulgach podatkowych w SSE przy inwestycji była pewnie warunkiem koniecznym żeby w ogóle o niej zacząć myśleć. To jeszcze nie oznacza, że Rokita się na nią zdecydowała. Chociaż pewnie już jest zaawansowana,
- inwestycja ma wynosić 270 mln i obejmować lata 2022? - 2026, czyli w większości już po prognozie z rekomendacji Bosia. Pewnie duża część tej kasy będzie potrzebna na rozpoczęcie, ale nie wszystko. Aha, i Rokita będzie miała tylko 50% udziałów w PCC BD (resztę Exol). Czyli co? mówimy o kwocie 50-70 mln w 2022-2023 (strzelam),
- oprócz dywidendy goście z Bosia prognozują obniżenie długu z 588 mln (2020) do 265 mln (2023), więc kasa na nowe inwestycje na pewno by się tutaj znalazła, ale i tak pewnie wezmą kredyt albo wypuszczą obligacje znając ich umiejętności do zarządzania długiem.

Tak, być może zmieniło się jedno z założeń i kwota dywidendy w którymś roku może być niższa.
Nie, rekomendacja przez tą jedną informację nie nadaje się "do kosza".

Udanych inwestycji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCCROKITA 0,51% 117,60 2023-02-02 17:01:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.