Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  83,50 zł , zmiana od tamtej pory: 39,88%

Re: 120 zł rekomendacja od BOS

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-09-01 o godz. 09:57 ~nth napisał(a):
> Nie. Oni prognozują dywidendę, która bierze się z prognozowanego zysku netto.
> Natomiast DY jest wyliczany z dywidendy przez kurs z dnia wydania rekomendacji (77,40). Jak kurs wzrośnie do 120 to DY będzie 6,66%
>
> Zresztą jest duże zastrzeżenie w rekomendacji, że przy spadku marży na poliolach nici z tej prognozy.
> Widzieliśmy to już na PCR, gdzie po latach tłustych w 2017 i 2018, przyszły lata chudsze w 2019 i 2020. Tak samo jak skokowy wzrost podobny do tego z obecnej prognozy (wtedy 60->90->110), a potem spadek.
>

No tak będzie....ale posiadanie tych akcji to stosunkowo małe ryzyko...przeżyłem ostatni dołek po szczycie 120...cóż pewnie przeżyje szczyt i kolejny dołek:) z samej dywidendy zebrałem już ładny procent, a reszta :) cóż to gra więc kart się nie ujawnia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCCROKITA -0,17% 116,80 2023-01-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.