Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  32,99 zł , zmiana od tamtej pory: -30,28%

raport kwartalny na plus

Zgłoś do moderatora
"nabyliśmy 5 pakietów o łącznej wartości nominalnej 417,9 mln zł. Ogółem na 31 marca 2017 roku zarządzaliśmy
wierzytelnościami o łącznej wartości nominalnej 13,4 mld zł.
Łącznie spłaty należne Grupie w pierwszym kwartale 2017 roku osiągnęły poziom 50,7 mln zł i wzrosły o 9,7 mln zł (24%) wobec
analogicznego okresu ubiegłego roku."
- 23 mln różnicy na minus związanych z przeszacowaniem. Czynnik jednorazowy, gdyby nie wystąpił, zysk porównawczy wynosiłby ok. 39 mln :)

Najważniejsze są jednak: Włochy, Quercus (27,5 to cena poniżej której kursowi nie wypada spaść), wejście Getback na gpw (podniesie wycenę porównawczą Best), coraz niższa marża obligacji i brak ryzyka dalszego rozwodnienia akcji. Obecna wycena 1/8 Kruka. Rozumiem dyskonto za płynność, niepotrzebne KI, ale nie przesadzajmy. Quercus pokazał, że dyskonto jest zbyt wielkie, a trupów w szafie po prostu nie ma.

W skrócie okręt płynie w dobrą stronę. Gdyby jednak jakiś laik w najbliższych dniach nie umiał czytać raportów i kierował się suchym zyskiem netto to zastanowię się nad zwiększeniem udziału. Choć i tak jest już duży :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEST 0,00% 23,00 2024-02-22 17:00:00