Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,03 zł , zmiana od tamtej pory: 33,33%

Raport 37/2016 Jak go interpretować?

Zgłoś do moderatora
Raport bieżący 37/2016
Zarząd PBG S.A. (dalej "Spółka") informuje, że dnia 11 listopada 2016 roku Spółka oraz Skarb Państwa i inne zaangażowane podmioty złożyły wobec siebie niżej opisane oświadczenia, dotyczące roszczeń związanych z budową wielofunkcyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą (dalej "Oświadczenia"). Wejście w życie Oświadczeń kończy prowadzone przez PBG przez ostatnie dwa lata negocjacje ugodowe ze Skarbem Państwa i stanowi zakończenie wszelkich sporów sądowych dotyczących realizacji inwestycji budowa Stadionu Narodowego w Warszawie.

Spółka informuje o złożeniu do depozytu notarialnego Oświadczeń o zrzeczeniu się roszczeń względem PBG przez Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Sportu i Turystyki ("Skarb Państwa"), Narodowe Centrum Sportu - Rozliczenia Sp. z o.o. ("NCSR"), Hydrobudowę Polska S.A. w upadłości likwidacyjnej ("HBP"), spółki Alpine Bau Deutschland AG in Insolvenz, Alpine Bau GmbH in Insolvenz, Alpine Construction Polska Sp. z o.o ("Alpine"), spółki: SNG Instalacje Sp. z o.o., SW Instalacje Sp. z o.o., RW Polska Sp. z o.o. (dawniej Imtech Polska Sp. z o.o. - "Imtech"), spółek ELEKTROBUDOWA S.A., Qumak S.A., Przedsiębiorstwo "AGAT" S.A. ("EQA") związanych z budową wielofunkcyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz o złożeniu do depozytu notarialnego wzajemnego oświadczenia o zrzeczeniu się roszczeń przez PBG względem Skarbu Państwa, NCSR, HBP, Alpine, Imtech i EQA.

Zdeponowane Oświadczenia wzajemne o zrzeczeniu się roszczeń, zostaną wydane przez notariusza ich depozytariuszom i wywołają skutki prawne z chwilą skutecznego zawarcia przez Skarb Państwa i NCSR z Zurich Insurance plc (Niederlassung für Deutschland

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBG 2,56% 0,04 2020-05-27 12:34:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.