Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,89%
siemka, jestem nowy i mam dwa pytania do raportu drago:

1. Wynik netto to 533tys. 
Zmiana zapasów jest na minusie (-1370tys) więc schodzą z zapasu, czyli wykazują koszt poniesiony wcześniej. Jeśli wykazują go teraz to znaczy że środki na ten zapas zostały poniesione wcześniej. A więc w moim rozumieniu to powinno im dużo gotówki przybyć w rachunku przepływów pieniężnych, w pozycji przychody z działalności operacyjnej (zarobili a nie wydali realnie, tylko księgowy odpis zapasów). A jednak bilans jest ujemny (-679tys). Czy mogłby mi ktoś bardziej ogarnięty w raportach wytłumaczyć skąd ta pozycja jest na minusie pomimo wszystkiego co wypisałem wcześniej?
2. Co kryje sie pod pozycją Inne korekty (1052tys), która obniża rachunek przepływów pieniężnych?

Z góry dzięki za pomoc.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DRAGOENT -4,52% 40,10 2023-05-31 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.