Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,93 zł , zmiana od tamtej pory: -60,03%

Quercus short zarządzany przez Quercus TFI- jaka wycena na dzis ???

Zgłoś do moderatora
Rosną aktywa funduszy grających na spadki cen akcji - Forsal
Zgłoś do moderatora

Zgłoś do moderatora
Lepiej uśredniać i mieć akcje oraz miedz
W ostatnich tygodniach rośnie zainteresowanie klientów funduszami inwestycyjnymi pozwalającymi zarabiać nie tylko na wzrostach, lecz także na spadkach indeksów giełdowych i cen akcji. Jest to skutek tego, co dzieje się na giełdach od początku maja. W tym okresie WIG20 poszedł w dół o 7,12 proc.


Fundusze inwestycyjne.
źródło: ShutterStock
O ponad połowę zwiększyły się aktywa funduszu Eurogeddon zarządzanego przez Krzysztofa Rybińskiego, rektora Uczelni Vistula, byłego wiceprezesa NBP. W funduszu administrowanym przez Opera TFI znajduje się tylko 2,2 mln zł. Fundusz może się jednak pochwalić najwyższą stopą zwrotu na całym rynku w kwietniu. W ciągu ostatnich 30 dni zarobił niemal 5 proc., podczas gdy WIG20 spadł o 5,1 proc.
O blisko 16 proc., do 7,4 mln zł, wzrosły aktywa funduszu Alior Short Equity, którym zarządza Ipopema TFI. W ostatnich 30 dniach wartość jego jednostki poszła w górę o 4,84 proc., a w ostatnich 12 miesiącach o 21,1 proc., podczas gdy WIG20 zanurkował o 24,9 proc.
Obliczony na giełdowe spadki fundusz, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy poradził sobie najlepiej, notując 25,5 proc. zysku – czyli Quercus short zarządzany przez Quercus TFI – w maju zwiększył wartość aktywów o 3 proc., do 27 mln zł. – Obserwujemy podwyższone zainteresowanie naszych klientów tym produktem. Oczekujemy, że w przypadku wejścia giełdy w długoterminowy trend spadkowy aktywa będą dynamicznie rosły – mówi prezes Quercus TFI Sebastian Buczek.
Jedynym funduszem, który zanotował spadek wartości pieniędzy w zarządzaniu, jest Skarbiec-Alternatywny, który w założeniu ma wykorzystywać wyraźne trendy rynkowe zarówno wzrostowe, jak i spadkowe. W jego przypadku w maju aktywa zmniejszyły się o 3 proc., do 33,3 mln zł. To jedyny wśród tego rodzaju funduszy dostępny dla przeciętnego inwestora: pierwsza wpłata wynosi tylko 1 tys. zł, podczas gdy w przypadku pozostałych funduszy sięga nawet 200 tys. zł (Quercus short, Alior Short Equity). Skarbiec-Alternatywny w ciągu ostatnich 12 miesięcy stracił 5,6 proc. (choć w ciągu ostatniego miesiąca zarobił 0,4 proc.).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUERCUS -1,25% 2,37 2019-11-15 16:09:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.