Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

pytanie amatorskie-zmiana formy działalności

Zgłoś do moderatora
Witam serdecznie. Od niedawna interesuję się giełdą. Wszystkiego dopiero się uczę i dla niektórych pytanie może wydawać się banalne. Zacznę może od tego, że kiedyś mój wykładowca z podstaw ekonomii zaznajomił nas trochę z tą dziedzina. Wiele z tego nie pamiętam bo to było naście lat temu. Niedawno odświeżyłem ten temat i chodzi tu o spółkę Pollena- tą od mydła "biały jeleń". Z jego analiz wynikało, że spółka zapowiada się obiecująco. Z tego co zauważyłem, to spółka wycofała się z giełdy pod koniec 2015 roku zmieniając formę działalności na spółkę z.o.o. Chciałbym, aby udzielił mi ktoś informacji co działo by się z moimi akcjami, jeśli zainwestował bym załóżmy w 2007 i nie sprzedał ich przed zmianą formy działalności owej spółki. Bardziej sprecyzowane pytania brzmią:

Czy moje akcje przepadają i nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialność a jedynie ja bo zainwestowałem w coś niepewnego?
Analogicznie kolejnym pytaniem które mi się nasuwa to- Czy spółka może nieoczekiwanie zmienić formę swojej działalności z dnia na dzień czy są tego jakieś zapowiedzi czy też symptomy?

Pytam dlatego bo chcę wiedzieć jaki los czekał by mnie gdybym zainwestował obecnie w jakąś spółkę i zmieniła by nieoczekiwanie formę na spółkę z.o.o. bo z tego co zdążyłem zrozumieć tylko spółki akcyjne uczestniczą w giełdzie pomimo że obie są spółkami kapitałowymi.

Dodam, że jeżeli ktoś jest chętny to niech rozwinie temat spółki Pollena i tego co dokładnie tam się wydarzyło.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie uczestniczących w dyskusji
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl