Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,26 zł , zmiana od tamtej pory: -45,08%

Publikacja raportu za 2020 rok. dn 22.03.2021r. - MERLIN

Zgłoś do moderatora
wg

https://www.bankier.pl/static/att/ebi/2020-11/0000125969_202011130000130302.pdf

Działania zarządu prowadzone w zakresie pozyskania nowego inwestora strategicznego zakończyły się sukcesem, od września 2020 roku nowy Inwestor zaangażował się w działania operacyjne Spółki, wspierając zarząd w maksymalizacji efektu działań restrukturyzacyjnych oraz stabilizujących pozycję Merlin Group S.A. na rynku e-commerce w Polsce. Pozyskanie nowego inwestora strategicznego jest najważniejszym zadaniem w trzecim kwartale 2020, skutecznie przeprowadzonym przez zarząd.

Przed spółką najważniejszy, czwarty kwartał w roku, w którym skupimy się na maksymalizacji sprzedaży oraz optymalizacji marży oferowanych w sklepach produktów. Praca nad optymalizacją marży przyczyni się również do poprawy wyniku finansowego Grupy w kolejnych okresach. Głównymi działaniami podejmowanymi przez zarząd w tym celu są optymalizacja kosztów marketingowych oraz dywersyfikacja kanałów generujących ruch w sklepach internetowych, tak aby dynamicznie zwiększać zasięg w dotarciu do klientów oraz sprzedaż.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MERLINGRP -3,65% 0,14 2022-01-25 15:38:36