Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,64 zł , zmiana od tamtej pory: -8,54%

Przy kursie 1,64 zł C/WK=0,14 C/Z=3,77 - kto wskaże tańszą spółkę?

Zgłoś do moderatora
Wartość księgowa akcji to 12,07 zł - spółki w upadłości wyceniane są drożej...
60 mln kapitalizacji przy blisko 10 mln zysku netto w samym tylko 1Q 2022 roku...

Tymczasem tu jeszcze istnieje duża szansa na poprawę wskaźników - wszak można mieć duże obiekcje co do wyceny (zaniżenia!) niektórych aktywów gruntowych... zresztą sama spółka nieoficjalnie to przyznaje, no i odbyte już transakcje pokazują, że ceny rynkowe są znacznie wyższe od tych bilansowych w księgach Ranka...

Olsztyn powinien być wyceniony wyraźnie drożej - aż tak nisko 1 m2 PUM to tam nie jest wyceniany. :-)

Katowice też powinny być podciągnięte w wycenie... pewnie będą nieco (bo muszą!) w raporcie za półrocze 2022, gdyż w II-gim kwartale 2022 spółka dokupiła od miasta działki przyległe, co wydatnie poprawiło planistykę na gruncie.

Pamiętacie jak wyceniony był w księgach grunt na wrocławskich Popowicach?
Nie chce mi się liczyć dokładnie, ale Rank z Popowic otrzymał już 4 -5 razy więcej niż wyceniał w księgach ten grunt, a przecież wciąż jest tam udziałowcem!
Hmm... właściwie to te udziały Ranka w Port Popowice całkowicie wystarczają na obecną kapitalizację... reszta aktywów jest gratis! 
A Skarżysko-Kamienna?
A Opole?
O Otwocku nie wspomnę, bo to jeszcze inna historia...

Tu są twarde wartości obecnie wyceniane na jakieś 10% swej wartości.... tylko kompletny brak jakiejkolwiek informacji o tym!!!
Polityka PR spółki leży i kwiczy (zapewne celowo!), strona internetowa to archaiczny żart.
Pewne informacje (np. o Gdyni) pojawiają się w raportach dopiero po tym jak akcjonariusze sami je znajdują z innych źródeł...
Informacyjnie Zarząd balansuje na granicy prawa w paru historycznych (ale nie przedawnionych! ;-)) momentach ją wyraźnie przekraczając... I myślę, że to wszystko jest po coś!
Zaraz trolle napiszą o delistingu - ale każdy logicznie myślący i lekko zorientowany w temacie wie, że to na ten moment głupota. Droga do squeeze outu wiedzie poprzez wzrost kursu... dalsze utrzymywanie go absurdalnie nisko przymusowy wykup oddala, a nie przybliża.

Ja zamierzam doczekać rozstrzygnięcia i wykorzystywać momenty docisku.

comtrader

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RANKPROGR 1,35% 1,50 2022-10-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.