Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,20 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Przekręt z Agroimmoinvest

Zgłoś do moderatora
Mamy oto odpis z tytułu utraty wartości Agroimmoinvest.
Udziały w Agroimmoinvest Magna objęła wkładem niepieniężnym 19.07.2017 (raport 36/2017).
Prezes miał dług wobec Magny, zamiast pożyczkę spłacić spółce w gotówce, pokombinowano tak, że kasa do spółki nie wróciła.
Jak kombinowano, jest w raporcie okresowym:

Dnia 19 lipca 2017 roku Spółka objęła 2 339 sztuk udziałów Spółki Agroimmoinvest Sp. z o.o. o wartości nominalnej 1 tys. PLN jeden udział, o łącznej wartości nominalnej 2 339 tys. PLN. Udziały te zostały pokryte przez Spółkę wkładem niepieniężnym o wartości 8 670 tys. PLN, w postaci 86 700 sztuk udziałów w spółce zależnej Selskap Sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 8 670 tys. PLN. Po przeprowadzeniu wyżej opisanej transakcji objęcia udziałów w Agroimmoinvest, Magna Polonia S.A. posiadała 20,63 % udziałów w kapitale tej spółki. W związku z tym spółka Agroimmoinvest prezentowana jest jako spółka stowarzyszona i rozliczana metodą praw własności. Dodatkowo dnia 19 lipca 2017 roku Spółka zawarła umowę przeniesienia wierzytelności tytułem przeniesienia wkładu na kapitał zakładowy Agroimmoinvest Sp. z o.o. Zgodnie z umową Spółka przenosi całą wierzytelność z tytułu pożyczki wraz z zabezpieczającą ją hipoteką w zamian za udziały, w podwyższonym kapitale zakładowym. Dnia 4 grudnia 2017 roku zgodnie z porozumieniem pomiędzy Agroimminvest Sp. z o.o., a Magna Polonia S.A. nastąpiło cofnięcie objęcia 1 538 udziałów w podwyższonym kapitale Agroimmoinvest Sp. z o.o. w zamian za pożyczkę Pana Mirosława Janisiewicza. Następnie dokonano transakcji przeniesienia wyżej wymienionej wierzytelności do Spółki Slede Sp. z o.o. i dalej w zamian za te udziały zostały objęte nowe udziały w Agroimmoinvest Sp. z o.o. Po rejestracji tego podwyższenia Magna Polonia S.A. dysponuje 30,10% udziałem w kapitale zakładowym tej spółki.  

Pogrubione to wierzytelność prezesa.
Może wie ktoś, dlaczego cofnięto przeniesienie wierzytelności prezesa na Agroimmoinvest, przenosząc ją na Siede, a potem udziałami Siede objęto udziały w Agroimmoinvest?

  • Przekręt z Agroimmoinvest Autor: ~kaenef

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
06MAGNA -13,04% 0,20 2018-09-28 15:07:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.