Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,41 zł , zmiana od tamtej pory: 6,06%

Przebieg COVID-19 u chorych na choroby reumatyczne

Zgłoś do moderatora
Podsumowując, osoby chorujące na AChR z towarzyszącym COVID-19 miały większe ryzyko powikłań w postaci ogólnej częstości hospitalizacji, hospitalizacji w oddziałach intensywnej opieki, ostrego uszkodzenia nerek oraz żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. W dużej mierze czynnikiem zwiększającym ryzyko wspomnianych powikłań były choroby współistniejące, za wyjątkiem żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych u chorych na AChR i COVID-19 tłumaczy się nakładaniem czynników predysponujących: uszkodzeniem śródbłonka naczyniowego w przebiegu COVID-19, przewlekłym stanem zapalnym w przebiegu AChR, a także współistnieniem u części chorych zespołu antyfosfolipidowego.

https://www.termedia.pl/koronawirus/Przebieg-COVID-19-u-chorych-na-choroby-reumatyczne,42663.html

Liczne badania sugerują, iż 1-MNA wpływa na utrzymanie prawidłowej pracy śródbłonka naczyniowego i układu sercowo-naczyniowego. Dlatego też, szczególnie ze względu na swoje potencjalne właściwości redukujące postęp miażdżycy, 1-MNA może być stosowany w suplementacji diety, w szczególności u osób starszych.
  • Przebieg COVID-19 u chorych na choroby reumatyczne Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -0,20% 9,98 2021-09-22 15:45:35