Forum Giełda +Dodaj wątek

Prywatne firmy planują budowę siedmiu elektrowni wiatrowych

Zgłoś do moderatora
Prywatne firmy planują budowę siedmiu elektrowni wiatrowych o mocy prawie 1400 MW.
Zdaniem specjalistów optymalna farma wiatrowa powinna mieć moc 30–40 megawatów.
źródło: Bloomberg
Zdaniem specjalistów optymalna farma wiatrowa powinna mieć moc 30–40 megawatów.
+zobacz więcej

To więcej energii, niż daje ponad 350 istniejących dziś farm. Realizacja tych planów wymaga inwestycji rzędu 8 mld złotych. Jak wynika z danych PSE Operator, prywatni inwestorzy zamierzają w latach 2012–2014 przyłączyć do krajowej sieci przesyłowej duże elektrownie wiatrowe. W tym roku PSE Operator podpisał z nimi aż sześć umów, wcześniej tylko w 2007 roku spółka podpisała jedną umowę.

więc czekamy na nowe infa ze STR ka

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
STARKDEV 0,00% 0,01 2013-12-11 09:00:00