Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,75 zł , zmiana od tamtej pory: -14,63%

Prokuratura interesuje się pseudobiznesmenami.

Zgłoś do moderatora
Zaczynają się brać za pseudobiznesmenów wyprowadzających majątek ze spółek. Teraz KREZUS:
Treść raportu:
Zarząd Spółki Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu (zwaną dalej również "Emitent") informuje, że w dniu 22 września 2020 roku Emitent złożył do Prokuratury Krajowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw określonych w art. 271a § 2, art. 296 § 3 oraz art. 299 § 1 kodeksu karnego, dotyczących rzekomych rozporządzeń lub zaciągania rzekomych zobowiązań w 2018 roku w imieniu Emitenta, następnie dokumentowania tych rzekomych zdarzeń na podstawie faktur poświadczających nieprawdę co do okoliczności faktycznych mających znaczenie dla określenia wysokości należności publicznoprawnej Emitenta lub jego kontrahentów, wyrządzając szkodę Emitentowi w wysokości co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych, a także zbywania, przyjmowania, używania i dalszego przekazywania lub ukrywania mienia Emitenta w celu utrudnienia wykrycia przestępczego pochodzenia tego mienia, miejsca jego umieszczenia, wykrycie tego mienia lub jego zajęcie.
Emitent podaje informację do publicznej wiadomości, gdyż w jego ocenie informacja o podjęciu przez Emitenta działań, dotyczących zdarzeń, które miały rzekomo miejsce w okresie sprawowania funkcji przez byłych członków zarządu Krezus S.A., może być istotna dla akcjonariuszy Emitenta i wskazuje na dążenie do pełnego wyjaśnienia okoliczności w/w sprawy, w tym dotyczących stwierdzonych nieprawidłowości w spółce, do których dochodziło w okresie przed 30 listopada 2018 roku.
  • Prokuratura interesuje się pseudobiznesmenami. Autor: ~Myślący

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KCI -3,60% 0,64 2020-12-03 11:07:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.