Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,20 zł , zmiana od tamtej pory: -51,31%

Prof. Dominika Dudek: COVID-19 wpływa również na zdrowie psychiczne

Zgłoś do moderatora
COVID-19 powoduje duszność, a co się z tym wiąże niedotlenienie tkanek - w tym również mózgu, co zmieniać może jego funkcjonowanie.

Kolejną sprawą jest to, że wirus wpływa na działanie śródbłonka naczyniowego, przez co pojawiać się może wykrzepianie czy nawet mikroudary mózgowe, rzutujące na pracę mózgu.

"Wirus ma też działanie neurotropowe - bezpośrednio wpływa na komórki nerwowe i glejowe" - zwraca uwagę prof. Dudek. A to znaczy, że wirus może przenikać do mózgu i bezpośrednio wpływać na pracę jego komórek.

Kolejne zjawisko to towarzysząca infekcji burza cytokinowa (wynik nadmiernej reakcji układu odpornościowego), która również nie pozostaje bez wpływu na mózg.

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/prof-dominika-dudek-covid-19-wplywa-rowniez-na-zdrowie-psychiczne-1111699

  • Prof. Dominika Dudek: COVID-19 wpływa również na zdrowie psychiczne Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -0,67% 5,94 2022-07-01 11:53:23