Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,78 zł , zmiana od tamtej pory: -45,50%

Problemy pacjentów, którzy przechorowali COVID-19

Zgłoś do moderatora
Część ludzi wraca z zatorowością płucną po COVID-19. Nagły zgon po wypisie ze szpitala, albo nagły powrót po wypisie do szpitala, kilka bądź kilkanaście dni po - najczęściej wiąże się właśnie z zatorowością płuc. Dochodzi do blokady między sercem i płucami, bo na tej "autostradzie" krwi powstaje skrzeplina i blokuje przepływ. Płuca są odcięte od dopływu odpowiedniej ilości krwi i dusimy się, mimo że oddychamy. Dochodzi do incydentów zakrzepowo-zatorowych, których tak boimy się przy szczepionce, a których przy COVID-19 jest bardzo dużo, nieporównywalnie więcej niż po szczepionce - dodaje dr Karauda.

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-dr-karauda-sytuacja-jest-patowa-oczekujemy-ze-z-czasem-stan-pacjentow-sie-poprawi-a-to-sie-nie-dzieje

Przeciwzakrzepowe właściwości 1-MNA wynikają z jego zdolności do stymulacji komórek śródbłonka. Mechanizm ten związany jest z uwalnianiem prostacykliny PGI2 na drodze zależnej od cyklooksygenazy 2 (COX-2). Endogenna prostacyklina jest odpowiedzialna m.in. za działanie przeciwzakrzepowe i przeciwmiażdżycowe. Jej niedobór powoduje wzmożoną agregację płytek krwi i tworzenie się zakrzepów w tętnicach.
https://1-mna.pl/dzialanie-przeciwzakrzepowe-1-mna-i-uwalnianie-prostacykliny-pgi2

  • Problemy pacjentów, którzy przechorowali COVID-19 Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -0,31% 6,42 2022-05-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.