Forum Giełda +Dodaj wątek

prezes Telestrady pisze na forum Parkietu - wypowiedz

Oto wypowiedz prezesa telestrady z forum parkietu:

Panie i Panowie,

tak sobie czytam Wasze wpisy na forum i ciesze sie, ze interesujecie sie TLS. Wiem, ze na rynku gra sie na emocjach ale czasem warto wklepac kilka danych do kalkulatora. No ale od poczatku.
1. Podstawowym zadaniem spolki jest zrobienie dobrze akcjonariuszom. Zatem moim zadaniem jest doprowadzic TLS na rynek glowny i to chyba nie podlega dyskusji.
2. Aby to osiagnac nalezy miec tak ok 4 mln zysku netto, aby przy p/e 10 wycenic TLS na 40 mln na rynku.
3. Mozna to zrobic na dwa sposoby - rozwoj organiczny - wierze ze to bylby koniec 2011 r. lub przez rozwoj skokowy - i tutaj wierze solennie ze obecne transakcje wystarczą.

Są jednak warunki, ktore nawet mnie nie interesuja w sensie wejscia na rynek glowny. Tutaj w pamieci mam Pana Kruka lub wlascicieli Hyperiona, ktorzy pozbyli sie swoich spolek wbrew swojej woli (wrogie przejecia). Zatem jesli mamy cos zrobic szybko to tylko pod takim warunkiem, ze JL zachowa kontrole nad spolka, czyli zachowa min 50% glosow. Oczwiscie mozna sobie wyobrazic transakcje z T24 - placimy gotowka i tylko akcje dla T24. Tylko ze to jest czysta teoria, bo ja na walnym zaglosuje przeciw i transakcji nie bedzie dla nikogo.

Wezmy kalkulatory do reki i policzmy czy to sie wszystkim oplaca. Jesli uda sie osiagnac kapitalizacje 40 mln przy liczbie akcji wiekszej o 800 000 od obecnej to oznacza to 40/3,3 = ??? na kazda akcje.

Popatrzcie na to z mojej strony. Moje akcje sa niesprzedawalne. Jesli ja zaczne sprzedawac nikt juz nie bedzie kupowac. Zatem dla mnie zarobek jest tylko teoretyczny i mozliwy do zrealizowania gdyby cala spolka szla pod mlotek. No ale jesli ja uznam, ze cena jest tego warta to nie spodziewam sie protestu pozostalych akcjonariuszy - raczej kazdy na tym by zarobil Smile I nie traktujcie tego jako zapowiedzi sprzedzy spolki Smile

Tak czy inaczej transakcja wymaga zatwierdzenia przez WZA. Zapraszam serdecznie. Zreszta zawsze serdecznie zapraszam do Spolki. Kawa i ciastka sie znajdą.

JL

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 3,25% 12,70 2020-03-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.