Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  80,00 zł , zmiana od tamtej pory: -12,13%

Prezentacja analityczna 1Q2021

Zgłoś do moderatora
https://www.polenergia.pl/pol/pl/prezentacje/%5Btitle-raw%5D-26 

W zasadzie wietrzność wskazywana jest jako główna przyczyna spadku zysku a na to wpływu nie mamy... Nie ma co się wielce rozpisywać nad wynikami za 1Q.

Na plus:
- dług zabezpieczony IRS wynosi już 75% także wzrost stóp procentowych w zasadzie jest nam obojętny. Z takich większych pozycji to został chyba tylko dług podporządkowany od Dominiki na ponad 200 mln
- zabezpieczona sprzedaż energii na 2021 i 2022
- przedpłaty kredytów na farmach wiatrowych Amon i Talia
- W 1 kwartale 2021 r. wypłacono dywidendę o wysokości 20m PLN ze spółki Elektrociepłownia Nowa Sarzyna
- stabilny poziom gotówki w spółce grupie
- Aktywnie rozwijana jest też działalność w zakresie agregacji zewnętrznych wytwórców OZE – utrzymano obecnych klientów i pozyskano nowych na rok 2021. Zdobywamy rynek.
- W ramach ekspansji geograficznej rozpoczęto działalność na rynkach energii ukraińskim i węgierskim. Trwają przygotowania do rozpoczęcia działalności na rynku gazu na Ukrainie i analizy wejścia na rynki energii w krajach bałtyckich. W 2021 r. Spółka znacznie zwiększyła wolumeny sprzedaży do odbiorców przemysłowych i jednocześnie aktywnie pozyskuje kolejnych klientów na lata kolejne
- inwestycje idą bez opóźnień

Poza tym:
Grupa aktywnie angażuje się w realizację rządowej strategii wodorowej. Jest sygnatariuszem podpisanego dzisiaj w Rzeszowie „Listu Intencyjnego na rzecz stworzenia Podkarpackiej Doliny Wodorowej”, która dzięki współpracy licznych interesariuszy będzie nowoczesnym ekosystemem umożliwiającym integrację poszczególnych sektorów gospodarki w celu optymalizacji procesów
i kosztów. Pozwoli też zbudować łańcuch wartości gospodarki wodorowej, w tym jego produkcji, przesyłu, transportu, magazynowania i zastosowania wodoru w energetyce, transporcie oraz w przemyśle.

Był tam również dziś Mati i Kurtyka ;)
https://www.cire.pl/item,217626,1,0,0,0,0,0,morawiecki-polska-moze-stac-sie-hubem-wodorowym-w-ciagu-kolejnej-dekady.html 

"Rozmawiałem z elektrociepłownikami z regionu, którzy mówią, że jedna z elektrociepłowni jest przystosowana do nawet 20 proc. konsumpcji wodoru w swoim dzisiejszym zużyciu. Ale chcielibyśmy w 2030 r. mieć pierwszą w Polsce 50-megawatową elektrociepłownię napędzaną w pełni wodorem. (...) Chcielibyśmy mieć między 800 a 1000 autobusów (na wodór) w 2030 r., pierwsze lokomotywy wodorowe. Chcielibyśmy 2 GW elektrolizerów wodorowych pracujących na potrzeby bardzo różnych gałęzi, przede wszystkim przemysłu"

"Już dziś NFOŚiGW uruchomił program 600 mln zł +Nowa energia+ właśnie na gospodarkę wodorową. Uruchomiliśmy nabór na polskie projekty dla inicjatywy unijnej IPCEI (Important Projects of Common European Interest - PAP). Mamy zgłoszone w Krajowym Planie Odbudowy (...) 800 mln euro, które trafi do polskiej gospodarki"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 2,33% 70,30 2021-07-28 13:31:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.