Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,51 zł , zmiana od tamtej pory: -83,30%

PRESCO - przejęcie/wycena

Zgłoś do moderatora
Inwestycja na max 2 miesiące!!!
Max cena zakupu przez KRUKa to 216,8 mln za pakiet polskich wierzytelności warty 143,3 mln (wycena na koniec 2015 - http://www.presco.pl/raporty-okresowe.php).
Obecna kapitalizacja PRESCO to 108,5 mln - 5,51 zł za akcje.
Zyski zatrzymane to 75 mln - 3,8 zł na akcję.
Prezes w liście napisał, że firma dokona dystrybucji bardzo istotnej części środków pochodzących z transakcji sprzedaży pakietu do akcjonariuszy. Formą dystrybucji będzie zapewne dywidenda z zysków zatrzymanych do tej pory w spółce, czyli może to być nawet 40-50 mln - 2,03 zł - 2,53 zł na akcję, czyli 36%-46% obecnej ceny.
Kierunek tylko jeden 8 zł - 10 zł za akcje!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
YOLO -8,91% 0,92 2021-06-11 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.