Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,47 zł , zmiana od tamtej pory: 22,24%

Prawda o Columbusie

Zgłoś do moderatora
Sa jedna z najdrozszych firm, ttlko dzieki reklamie udaje im sie sprzedawac swoje drogie instalacje fotowoltaiczne. Spojrzalem szerzej na ostatnie raporty, prawda jest taka ze kase zbili w 2020 roku a teraz te zyski sa przejadane przez prezesow, ktorzy pobieraja sobie bardzo duze pensje, dojac ta spolke. Zreszta widac to na przykladzie ostatniego raportu, bo jak mozna zbudowac az tyle mikroinstalacji i nie wykazac zysku. Tutaj jest wyprowadzanie kapitalu ze spolki poprzez duze pensje dla swoich. Mowicie ze inwestuja we farmy i dlatego tak wychodzi ale spojrzalem doglebniej na przeplywy finansowe za ostatnie trzy kwartaly i consie okazuje ze przeplywy operacyjne i inwestycyjne sa ujemne, a wiecie co to znaczy ze spolka nie jest w dobrej sytuacji. A przeplywy finansowe sa dodatnie to znaczy ze biora coraz wiecej kredytow na finansowanie dzialalnosci, ktora nie bedzie juz rentowna. I teraz uwaga chca dodrukowac akcje, no ktory to juz raz. Za Nasze pieniadze tj. okolo 500 mln moga sobie pochulac jeszcze kilka lat i udzielac wywiadow jak to pieknie jest. Ale tutaj lata swietnosci mamy juz za soba, bedzie tylko gorzej i oni to wiedza i beda chcieli wydoic Nas drobnych do konca. Ja tez jestem jeszcze z Wami na pokladzie, kupowalem akcje od 70 zl jak spadalo i moja srednia to 35 zl ale jutro wysiadam. Wole stracic 50% kapitalu niz za 2 lata nie miec nic. W miedzyczasie odrobie to sobie na innych uczciwych spolkach oze jak Grodno czy 01Cyberaton, ktory wreszcie wykazal ponad 6 mln zl zysku a wczesniej nic. Po akurat oni jak obiecali tak dzialaja, nie jest o nich tak glosno w tv, prasie ale dalej beda mocno sie rozwijali.
Moim marzeniem jest pokazac tym drukarza ze moga wsadzic swoj papier gdzies gleboko. Moze wreszcie drobni akcjonariusze jak ja przejrza na oczy i wkoncu pokaza gdzie jest miejsce dla takich osob jak np. DAwid Zieliński. Sprawdzcie sobie ile jego firm zbankrutowalo wczesniej. Tutaj zanosi sie to samo. Tylko ze najpierw chca Nas ograbic jeszcze raz. Nie pozwolmy im na to i pokazmy im ze wcale nie musimy tykac ich akcji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -4,42% 23,80 2022-01-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.