Forum Forex +Dodaj wątek

PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do moderatora
ZUS pożyczał od skarbu państwa złotówki na utrzymanie bieżących wypłat emerytur. Proceder utrzymywania bankruta pod nazwą ZUS przy życiu był uprawiany za kadencji ryżego i spółki. Nazbierało się tego 45 mld zł, ZUS na taką kwotę własnych obligacji wydrukował i skarbowi państwa sprzedał (pytanie retoryczne: skąd skarb państwa miał na to środki skoro sam za ryżego leciał na minusie i to solidnym). Ryży subwencjonując ZUS utrzymał się u władzy aż do momentu w którym udało mu się uciec do Brukseli, pałeczkę przejęła taka jedna lekarka. Terminem wykupu zusowych obligacji był marzec 2016 roku. Jesienią 2015 roku lekarka została decyzją t.z.w. suwerena posłana na trawkę, rządy objęła brocha. Wiosną 2016 roku skarb państwa umorzył ZUSowi jego obligacje. Żaden z posłów - ani PiSu ani z opozycji nie zażądał powołania komisji śledczej, nikt nie ciągał ani ryżego ani Vincenta ani łysego (następcy Vincenta w minfinie) ani brochy po prokuraturach. A byłoby za co, 45 mld złotych to w sumie trochę więcej niż jakieś śmieszne pojedyncze vat-miliony za które dzisiaj zarzuty stawiają gestapowcy od pancmariana.

W ten oto sposób 45 mld absolutnie pustych bo wydrukowanych z niczego złotych trafiło bezpośrednio z drukarki pod strzechy, po wpisaniu ich skarbowi państwa w księgi jako jego dług a PiS dostał gotowy i przetestowany przez poprzedników przepis na kupowanie wyborców za pomocą helicopter currency. 500+ to to samo co obligacje ZUSu za ryżego, tyle że drukarzowi regularnie każą teraz naklejki zmieniać.

To jest po części odpowiedź na tajemniczy i dynamiczny wzrost M1 w Polsce w ostatnich latach i powiązany z nim wzrost inflacji realnej a nie tej mierzonej metodą CPI. A ponieważ naród rozsmakował się w kasie z helikoptera nic już tego procederu nie powstrzyma, aż do fazy 'ocet na półkach'.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl